Fiat Abarth 595 Yamaha | Motocyklowa edycja specjalna

Abarth jeden z głównych sponsorów wyścigowego zespołu Movistar Yamaha MotoGP postanowił przyszykować edycje specjalną inspirowaną najbardziej prestiżowymi wyścigami motocyklowymi
Nowy Fiat 500  Nowy Fiat 500 | Co się zmieniło?

Szybki Abarth 595 to mały Fiat 500, który wpadł w ręce nadwornego tunera włoskiej marki. Teraz Abarth zaprezentował jeszcze bardziej sportową wersję popularnego mieszczucha - to Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition. Specjalna edycja powstała we współpracy z Yamahą.

Sercem Abartha jest turbodoładowany silnik o pojemności 1,4 litra i mocy podkręconej do 160 KM. Pierwsza "setka" na liczniku? 7,4 sekundy. O to, by Abarth robił piorunujące wrażenie dba zupełnie nowy, głośny i groźnie brzmiący układ wydechowy o wiele mówiącej nazwie Record Monza.

Inne zmiany? Zawieszenie Abartha zostało lekko obniżone, a po drobnej kosmetyce nadwozie ma prezentować się jeszcze bardziej sportowo, niż dotychczas. Nie zabrakło czerwonych lusterek, rzucających się w oczy zacisków hamulców, pasków, biksenonowych reflektorów i plakietek "Yamaha Factory Racing" w strategicznych miejscach. 595 stoi 17-calowych, matowo czarnych felgach. Za to w kabinie znajdziemy skórzane wykończenie, rasową sportową, spłaszczoną kierownicę, aluminiowe nakładki na pedały i dwustrefową, automatyczną klimatyzację.

Używany Fiat 500 - sprawdź ogłoszenia

Smaczku projektowi dodaje fakt, że zaangażowano w niego nie tylko inżynierów zespołu Yamahy, ale także samego Valentino Rossiego, wciąż jeżdżącą (i to jak!), żywą legendę wyścigów motocyklowych. Co więcej, w tym sezonie Yamaha nie ma sobie równych na torach MotoGP - na dwa wyścigi przed końcem zapewniła sobie mistrzostwo świata konstruktorów.

O koronę najlepszego zawodnika sezonu 2015 walczy dwójka z fabrycznego zespołu Yamahy. Valentino Rossi ma tylko 11 punktów przewagi nad zespołowym kolegą, Jorge Lorenzo z Hiszpanii. Szykuje się emocjonująca walka do ostatniego zakrętu.

ZOBACZ TAKŻE:

ALFA ROMEO GIULIA | REKORD NA NURBURGRINGU

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Zdjęcie MODECOM FREEWAY SX bez map Zdjęcie NAVROAD DRIVE Polska Zdjęcie TOMTOM START 60 Europa
MODECOM FREEWAY SX bez map NAVROAD DRIVE Polska TOMTOM START 60 Europa
Porównaj ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info