Plany Ferrari | Wyraźne zwiększenie sprzedaży
Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h
Nowa strategia związana jest oczywiście ze zmianami na samym szczycie Ferrari. Dotychczasowy szef, Luca di Montezemolo, robił wszystko, by zachować prestiżowy charakter marki. Ograniczał roczną produkcję i nie chciał zgodzić się na wprowadzenie do sprzedaży "taniego" i małego Ferrari. Wszystko zmieniło się, gdy na tronie w Maranello zasiadł Sergio Marchionne.
Wiemy, że Włosi od dłuższego czasu pracują już nad nowym modelem, który będzie znacznie przystępniejszy niż dzisiejsze supersamochody marki. Teraz dowiadujemy się o planach znacznego zwiększenia produkcji i sprzedaży. Sergio Marchionne pragnie zwiększyć sprzedaż o 30% do 2019 roku. Aktualnie Ferrari sprzedaje około 7 000 aut rocznie (w 2014 było to dokładnie 7 255), w 2019 liczba ta liczba ma przekroczyć 9 000. Decyzję o zwiększeniu produkcji w zakładach Ferrari nowy szef motywuje drastycznie wzrastającym popytem na supersamochody na rynkach wschodzących.
Używane Porsche w Polsce? Sprawdź ogłoszenia
Można spodziewać się, że zwiększenie sprzedaży okaże się strzałem w dziesiątkę i Ferrari zanotuje duże zyski. Nową strategię krytykują miłośnicy marki, którzy boją się, że Ferrari utraci swój prestiżowy charakter, a auta z czarnym rumakiem na masce na drodze staną się "pospolite". Według nich koncern FCA powoli zabija duszę Ferrari. A co Wy o tym myślicie?
ZOBACZ TAKŻE:
FERRARI F12tdf | EKSTREMALNA WERSJA
![]() |
![]() |
![]() |
Ferrari California vs Porsc... | Jazda Ferrari F430 Cabrio j... | Jazda Ferrari F458 Italia j... |
Sprawdź ceny | Sprawdź ceny | Sprawdź ceny |
-
Już w 2021 r. kierowcy z prawem jazdy kat. B zyskają nowe uprawnienia. Pod dwoma warunkami
-
Też tak robisz? Siedem złych nawyków, które wykończą twój samochód
-
Każdy może poczuć się jak Robert Kubica i wynająć bolid Formuły 1. Ale zabawa nie jest tania
-
Nowa Lada Niva będzie najtańszym SUV-em w Europie. Renault chce powtórzyć sukces Dacii Duster
-
Jakość w doskonałej cenie. Lexus rozpoczął wyprzedaż swoich modeli. Oferty są rewelacyjne
- Czym jest ujemna emisja?
- Jak się jeździ Unimogiem? Terenowa ciężarówka jest pełna niespodzianek
- Jak uruchomić samochód przy pomocy kabli rozruchowych? To proste, ale bądź ostrożny
- Dążenie do maksymalnej popularyzacji samochodów EV to na razie jedyny sposób na zmniejszenie szkodliwości transportu dla środowiska
- Triki i podstępy handlarzy samochodów, które wykryjesz samodzielnie. Wystarczą zdjęcia
Forum
- Kleber Quadraxer 2 - test kompletny (21)
- NX czas wymienić na RX czyli rabat 100 tys zł (20)
- O/T? czy jak najbardziej T? Edukacja seksualna (28)
- OT - więcej religii, mniej edukacji seksualnej.... (98)
- Kolejny wypadek. (63)
- U mnie wreszcie troche bialo :-) (12)
- Kuny nie są fajne (45)
- OT - Prezes nadal nie wydał "czerwonej książeczki" (18)
- Cały Top Gear online - jest (11)
- Czymu pug 2008 taki drogi? (41)