Dwa nowe modele Tesli | Crossover i mała limuzyna już niedługo?

Jeżeli martwiliście się, że po premierze pierwszego SUV-a Tesla Motors odrobinę zwolni, to mamy dla Was dobrą wiadomość
Zakłady Tesli Motors w Tilburg Tesla Motors | Europejska ekspansja

Ulubiony producent samochodów elektrycznych większości miłośników motoryzacji pracuje już nad kolejnymi dwoma modelami. Do Modelu S i X nie długo dołączą 3 i Y. Wielu zauważa, że gamę modelową Tesli będzie można ułożyć w ciąg: S, 3, X, Y...  Przypadek?

Co już wiemy o zbliżających się premierach amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych? W porównaniu z aktualnymi modelami, obydwie propozycje mają być znacznie bardziej przystępne cenowo. Nowy sedan, Model 3 będzie najprawdopodobniej tańszym i mniejszym bratem Modelu S.

Elektryk w Polsce? Sprawdź rynek wtórny

Z kolei mniejszy od Modelu X, Model Y ma być crossoverem. To właśnie o Modelu Y było ostatnio najgłośniej za sprawą wpisu na Twitterze Elona Muska. Wpis bardzo szybko został skasowany, ale w Internecie nic nie ginie - dowiedzieliśmy się z niego, że Tesla Motors planuje zainstalować w Modelu Y drzwi podobne do tych z X, czyli konstrukcję najczęściej nazywaną "skrzydłami mewy".

Niestety wciąż nie wiemy nic o dokładnych datach premiery dwóch nowych modeli. Ta w znacznej mierze zależy od innych inwestycji marki (głównie otworzenia fabryki baterii Gigafactory w Nevadzie). Najczęściej wymienia się rok 2018. Sam Elon Musk wspominał niedawno o Modelu 3, że jego ambicją "jest wprowadzenie go do produkcji za około 2 lata".

ZOBACZ TAKŻE:

TESLA MODEL X | WYCZEKIWANA PREMIERA

Tesla Model X

Więcej o: