Salon Tokio 2015 | Subaru Forester | Lekka poprawa wizerunku

Subaru zaprezentowało odświeżony model Forester. Pomimo tego, że auto dobrze sprzedaje się w Europie, na razie zmiany zostaną wprowadzone do oferty tylko w Japonii
Subaru WRX STI | Japonia z 2-litrowym silnikiemSubaru WRX STI | Japonia z 2-litrowym silnikiem

Najwięcej modyfikacji objęła przednia część auta, bo wymianie uległ zderzak, grill i lampy, w których widoczny jest charakterystyczny zarys świateł LED. To właśnie za sprawą reflektorów Subaru wskazuje na to, że Forester dołącza teraz do grona modeli z system EyeSight. Oznacza to, że lampy zyskają funkcję adaptacyjnego dopasowywania się do ruchu ulicznego. W ramach układu zawarto też wszystkie to co ma zapewnić większe bezpieczeństwo, czyli systemy asystenta utrzymywania pasa ruchu, awaryjnego hamowania, ostrzegania o aucie w martwym polu oraz adaptacyjnego tempomatu. W tylnej części auta również zmieniono wkłady lamp, a całości dopełniają nowe felgi w rozmiarach 17 i 18 cali.

Sprawdź ceny używanego Subaru Forester

We wnętrzu pojawił się zmodernizowany panel centralny ze srebrnym lub połyskującym, czarnym wykończeniem. Nowość stanowi także kolorowy wyświetlacz LCD. Subaru nie podało żadnych danych dotyczących zmian mechanicznych, ale zmieniono podobno ustawienia zawieszenia, układu kierowniczego, skrzyni biegów w celu poprawienia odczuć z prowadzenia auta. Modele z turbodoładowaniem otrzymały także system "torque vectoring".

Forester wygląda dzięki temu znacznie świeżej i atrakcyjniej. W nowej formie Subaru zaprezentuje go 28 października na salonie samochodowym w Tokio. Mimo tego, że na razie Forester w nowym wcieleniu ma być dostępny tylko w Japonii, jesteśmy wręcz pewnie, że w podobnej formie trafi także do europejskich salonów.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Outback | Pierwsza jazda | SUV po japońsku

Subaru Outback MY2015

Zdjęcie AEZ Valencia 7x16 4x108 ET25 Zdjęcie Dezent RE 7x16 5x112 ET35 Zdjęcie Dezent RB dark 6,5x15 5x112 ET48
AEZ Valencia 7x16 4x108 ET25 Dezent RE 7x16 5x112 ET35 Dezent RB dark 6,5x15 5x112...
Sprawdź ceny Porównaj ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info