Salon Tokio 2015 | Nowy crossover i Impreza

Pod koniec października w Tokio odbędą się najważniejsze targi dla japońskich producentów. Subaru pokaże na nich dwa zupełnie nowe koncepty
Subaru XV Subaru udoskonala model XV

Ze względu na miłość klientów do wszelkiej maści SUV-ów i crossoverów, nie mogło oczywiście zabraknąć i takiego projektu. W Tokio Subaru zaprezentuje ciekawie wyglądający koncept VIZIV Future. Głównym punktem programu mają być innowacje, o czym świadczy nazwa - skrót VIZIV oznacza Vision for Innovation. To finał całej serii konceptów. Pierwszy VIZIV pojawił się w 2013, rok później zadebiutował VIZIV 2, a tegoroczny VIZIV Future wydaje się być autem gotowym do wprowadzenia do produkcji.

Używane Subaru Impreza - zobacz oferty

Nowoczesny crossover jest kierowany głównie do ludzi aktywnych. Na zdjęciach konceptu Subaru raz za razem chwali się pomysłami na przewożenie rowerów. O co chodzi ze wspomnianymi innowacjami? To przede wszystkim inteligentne systemy wspomagające kierowcę. Przykładowo Subaru chwali się dopracowaną technologią EyeSight, która monitoruje otoczenie crossovera i wykrywa potencjalne zagrożenia: pieszych, rowerzystów czy motocyklistów i ostrzega o nich kierowcę. Nie zabrakło też automatycznego awaryjnego hamowania i systemu unikania kolizji. VIZIV Future to także zaawansowane systemy autonomicznej jazdy.

Koncept 5-drzwiowej Imprezy

Drugi nowy koncept, który zobaczymy w Tokio, to pięciodrzwiowa Impreza. Niestety w jej przypadku Japończycy są o wiele bardziej tajemniczy. Na razie udostępnili tylko dwa szkice koncepcyjne i nie podzielili się z nami żadnymi szczegółami. Auto ze szkiców wygląda bardzo dobrze, zachęca agresywnymi i dynamicznymi liniami, ale z jakimikolwiek ocenami trzeba wstrzymać się do pierwszych zdjęć prawdziwego konceptu.

ZOBACZ TAKŻE:

SUBARU LEVORG | CENY W POLSCE

Subaru Levorg