Szef designu Citroena: SUV-y coupe są niebezpieczne

Frederic Duvernier, człowiek odpowiedzialny za wygląd nowych Citroenów, powiedział w wywiadzie dla CarAdvice, że SUV-y coupe stanowią poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa
DS 1955 DS "1955" | Limitowana seria na 60-lecie Citroena DS

Duvernier w wywiadzie stwierdził, że stylistyka nowoczesnych, coraz popularniejszych SUV-ów coupe (w tym miejscu można wymienić choćby Mercedesa GLE Coupe czy BMW X4 i X6) jest po prostu niebezpieczna. Szefowi stylistów Citroena chodziło oczywiście o bardzo słabą widoczność kierowcy do tyłu.

Inną wadą agresywnie i dynamicznie ściętych z tyłu SUV-ów coupe jest też ich mniejsza praktyczność. Szybko opadający tył samochodu wpływa na niezbyt duże bagażniki i mało miejsca na głowę, na co narzekają pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie.

Frederic Duvenier nie przyszedł do CarAdvice tylko po to, by wbijać szpilki w konkurentów. Powodem rozmowy był oczywiście zupełnie nowy crossover Citroena, który do salonów trafi w przeciągu dwóch lat. Po tych słowach możemy się spodziewać, że na pewno nie będzie to SUV coupe... Wszystko wskazuje na to, że Citroen podąży ścieżką, którą dla marki przetarł Citroen C4 Cactus. Francuzi pragną stworzyć "coś zupełnie nowego" i przy projekcie nie patrzeć na konkurentów.

Używany Citroen C4 już od...

Zwiastunem nowego crossovera koncernu PSA jest koncept Citroen Aircross Concept z tegorocznego Salonu w Szanghaju. Stylistycznie auto nawiązuje do Cactusa, ale jest wyraźnie większe - jego nadwozie mierzy 4,58 m długości.

ZOBACZ TAKŻE:

CITROEN AIRCROSS | NOWY CROSSOVER

Citroen Aircross Concept