Zabytkowe Porsche 917K zostało odrestaurowane

Amerykański oddział Porsche przyszykował niespodziankę dla wszystkich fanów marki i jej występów w motorsporcie
Mercedes-AMG GT S vs. Porsche 911 Carrera 4 GTSKonfrontacja | Mercedes-AMG GT S vs. Porsche 911 Carrera 4 GTS

Z okazji Rennsport Reunion, wielkiej imprezy, na której można zobaczyć historyczne Porsche z całego świata, Porsche Motorsport North America przygotowało nie lada gratkę. Amerykański oddział wziął na warsztat legendarne Porsche 917K i postanowił przywrócić mu pełnię chwały. Pięknego, wyścigowego klasyka można było podziwiać na torze Laguna Seca w Kalifornii.

To wyjątkowy egzemplarz, który zapisał się w historii motorsportu złotymi zgłoskami. W 1971 roku triumfował podczas prestiżowego wyścigu na 1000 km na belgijskim torze Spa.

Ile kosztuje używane Porsche w Polsce?

Najpierw w 2009 roku Porsche przemalowało go na legendarne, historyczne barwy Gulf. Właściwy proces renowacji ruszył w 2012 roku. Spece z Porsche zrobili wszystko, by 917K pozostał autentyczną wyścigówką z 1971 roku. Inżynierowe spędzili długie godziny w archiwach Muzeum Porsche, a do projektu zaangażowano także emerytowanych już pracowników marki, którzy wspomagali ekipę wiedzą i doświadczeniem z dawnych lat. Efekt ich prac można było podziwiać na kalifornijskim zlocie.

Odrestaurowane Porsche 917K

Odrestaurowane Porsche 917K to także część promocji nowej usługi, jaką marka zaczęła oferować. Każdy posiadacz starego, wyścigowego Porsche może zgłosić się do specjalistów marki, a ci sprawią, że klasyk będzie mógł wrócić na tory. W rękach specjalistów Porsche odzyskają dawny blask.

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE MISSION E | POZAMIATANE

Porsche Mission E

Zdjęcie Ferrari California vs Porsche - Lublin (po 2 okrążenia) Zdjęcie Jazda Porsche 911 jako pasażer - Tor Borsk Zdjęcie Sparco Kierownica R383 zamsz
Ferrari California vs Porsc... Jazda Porsche 911 jako pasa... Sparco Kierownica R383 zamsz
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: