Tesla Model S P85D | Ile ma w końcu mocy?

Grupa klientów Tesli wystosowała otwarty list do producenta, w którym skarżą się, że ich Model S nie rozwija obiecanej mocy. Chodzi o wersję P85D
Tesla X 2015 Tesla Model X | Premiera jeszcze we wrześniu?

Warto zacząć od tego, co kiedyś pisaliśmy o modelu P85D przy jego premierze. Zwykła Tesla Model S napędzana była silnikiem elektrycznym o mocy 470 KM, który umieszczono na tylnej osi. W topowej odmianie P85D dodano do niego drugi silnik elektryczny na przedniej osi. Jak podawała Tesla, łączna moc układu to 691 KM i 930 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podkreślamy, 691 KM.

Ale czy to prawdziwa moc Tesli Model S P85D? Okazuje się, że niekoniecznie.

Grupa 71 posiadaczy P85D napisała do Tesli list otwarty, w którym skarży się na brak koni mechanicznych. Podpisani pod listem określają siebie mianem klientów, inwestorów i zagorzałych "kibiców" spółki. Co możemy przeczytać w liście? Niezadowoleni klienci poddali swoje samochody profesjonalnym, szczegółowym testom i żadna Tesla nie osiągnęła obiecanych 691 KM. Maksymalna moc to 415 kW, czyli około 560 KM. Mniej o ponad 100 KM! Auta sprawdzano oczywiście przy w pełni naładowanych akumulatorach.

Używany elektryczny samochód - sprawdź ogłoszenia

Co więcej, w liście można także znaleźć skargę, że brakujące w P85D konie mechaniczne są bardzo zauważalne, a Tesla Model S jest na prostej bez problemu dystansowana przez Audi RS7.

Tesla Model S

W imieniu Tesli odpowiedział jeden z głównych inżynierów marki, JB Straubel, który potwierdził, że w liczeniu maksymalnej mocy P85D dochodzi do "nieporozumień". JB Straudel przyznał, że podając łączną moc Tesli P85D po prostu zsumowali moc obydwu silników, a realny wynik, jaki osiąga Tesla może być odrobinę inny.

Tesla Motors tak naprawdę nie ustosunkowała się bezpośrednio do zarzutów klientów i nie wyjaśniła całego zamieszania. Jednak na oficjalnej stronie producenta zniknęła informacja o łącznej mocy w Tesli Model S P85D, co może świadczyć, że 691 KM było tylko pobożnym życzeniem twórców.

ZOBACZ TAKŻE:

TESLA MODEL S | NASZ TEST

Tesla Model S

Więcej o:
Komentarze (26)
Tesla Model S P85D | Ile ma w końcu mocy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cometto-pl

  Oceniono 93 razy 81

  "brakujące w P85D konie mechaniczne są bardzo zauważalne, a Tesla Model S jest na prostej bez problemu dystansowana przez Audi RS7" - horror, jak żyć?!

 • Gość: Stas

  Oceniono 31 razy 29

  "B Straudel przyznał, że podając łączną moc Tesli P85D po prostu zsumowali moc obydwu silników, a realny wynik, jaki osiąga Tesla może być odrobinę inny."

  Bzdura, nic takiego nie powiedzial. Na stronie Tesli wszystko jest przez niego opisane.

  "Jak podawała Tesla, łączna moc układu to 691 KM i 930 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podkreślamy, 691 KM."

  691 - to i tak wiecej niz sumaryczne IQ calej redakcji moto.pl. chociaz,pewnie sprzataczki i sekretarki zawyzaja srednia.

  Na stronie Tesli jest podana moc osobno dla tylnego i przedniego silnika :
  259 hp front motor power
  503 hp rear motor power
  Co dawaloby w sumie 762hp. PODKRESLAM : 762!!

  Ale wlasciwie po co ja to mowie, przeciez to moto.pl...

 • jamislaw

  Oceniono 34 razy 24

  Ja jak w mojej toyocie w bagażniku wiozę silnik rakietowy o mocy 1000 koni to to auto ma 1086 koni? Liczy się realna, sprawdzalna moc.

  Moc mierzona na naładowanych bateriach - LOL. Moja toyota im ma mniej w baku tym szybciej jedzie bo jest lżejsza :)

 • edimerc

  Oceniono 27 razy 13

  To naprawdę drobiazg. Prawdziwie pobożnym życzeniem jest obiecywany zasięg i obiecywana trwałość akumulatorów. A z punktu widzenia akcjonariuszy obiecywane przerwanie niekończących się strat.

 • sselrats

  Oceniono 8 razy 8

  Tesle zaatakowala Al Gebra.

 • taktojahhh

  Oceniono 5 razy 5

  Widocznie w dokumentacji podali moc impulsową.

 • Oceniono 5 razy 3

  Podobnie bezsensownie dodaje się moc w hybrydach. Proste sumowanie mocy silnika spalinowego i elektrycznego jest z punktu widzenia mechaniki (działu fizyki) nieporozumieniem.
  Realny efekt jest zawsze mniejszy, wynik bliższy marketingowej sumie można by osiągnąć stosując skomplikowane przekładnie, oczywiście o sprawności mniejszej niż 100%, więc i tak zawsze mniej niż podawana suma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX