Już milion samochodów typy plug-in jeździ po drogach

Przyjazne środowisku samochody mogą pochwalić się kolejnym kamieniem milowym w swojej historii. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na całym świecie liczba sprzedanych aut typu plug-in przekroczyła milion sztuk
Tesla Model STesla S bestsellerem w...

Milion sprzedanych samochodów to bardzo ważny moment w historii "zielonej motoryzacji". Biorąc pod uwagę globalną sprzedaż samochodów, milion to niezbyt imponująca liczba, ale ekologów na pewno ucieszy fakt, że rynek samochodów plug-in wyraźnie przyspieszył. Ponad połowę z przełomowego miliona sprzedano w przeciągu ostatnich 14 miesięcy. Co kryje się pod terminem samochody typu plug-in? Oczywiście auta, które można ładować z gniazdka - te w pełni elektryczne i niektóre hybrydy.

Wraz z ogłoszeniem pierwszego miliona poznaliśmy także kilka ciekawych statystyk. Przykładowo 62% to samochody elektryczne, a 38% - hybrydy plug-in. Najwięcej zielonych aut sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych (około 1/3 rynku), później są Chiny z 15% i Japonia z 12% rynku. Europejski lider, Norwegia, uplasował się na piątym miejscu.

Wiemy też, który samochód odpowiada za lwią część z tego wyniku. Niekwestionowanym liderem wśród samochodów ładowanych z gniazdka jest Nissan Leaf z 20% udziałem w rynku. Drugi w kolejności Chevrolet Volt (i jego brat bliźniak Opel Ampera) to 10%. Kolejne dwa miejsca należą do dwóch przyjaznych środowisku samochodów, o których chyba najgłośniej w mediach - sportowy Model S Tesli i hybrydowa Toyota Prius Plug-in.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY CHEVROLET VOLT | DALEJ I LEPIEJ

Chevrolet Volt 2016

Więcej o:
Komentarze (2)
Już milion samochodów typy plug-in jeździ po drogach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: bercik

    Oceniono 4 razy 0

    Sprzedaż tych samochodów wzrosła w przeciągu ostatnich 14 miesięcy bo teraz ta technologia rozwinęła mocno swoje osiągi. Duże ciężkie akumulatory zastępowane są mniejszymi oferującymi kilkakrotnie większe osiągi na jednym ładowaniu. Dajmy na to pierwsza seryjna hybryda Prius miała coś ok 15 km, teraz IV generacja oferuje już ponad 50, przy czym dodatkowo napędzana jest silnikiem o większej mocy. To jest duża różnica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX