Aukcje | Porsche 356C Janis Joplin idzie pod młotek

Dom aukcyjny RM Auctions ma nie lada perełkę dla wszystkich kolekcjonerów. Już w grudniu tego roku pod młotek trafi kolorowe Porsche 356C, którym jeździła Janis Joplin
Porównanie cen Porsche Klasyka czy nowości?

Nic tak nie przyciąga kolekcjonerów z grubymi portfelami, jak wyjątkowe klasyczne samochody. Tym bardziej jeżeli jest to klasyk, którym jeździła sławna osoba. Dom aukcyjny RM Auctions zdobył samochód słynnej piosenkarki Janis Joplin. Choć jedna z najsławniejszych piosenek Janis nosi tytuł  "Mercedes Benz", to prywatnie gwiazda jeździła... Porsche.

Model 356C (rocznik 1965) trafił  do Janis Joplin we wrześniu 1968 roku. Jak przystało na "Królową Rock and Rolla" piosenkarce nie przypadł do gustu oryginalny biały lakier Pearl White, gdyż był dla niej stanowczy zbyt konserwatywny. Dlatego przekazała Porsche w ręce Dave'a Richardsa, a ten podjął się zadania spersonalizowania nadwozia. Tak właśnie powstało jedyne w swoim rodzaju kolorowe Porsche. Na karoserii możemy podziwiać psychodeliczne rysunki: tęczę, roześmiane słońce, dziwne postacie, krajobrazy, motyle czy samą Janis Joplin z zespołem.

Używane Porsche - sprawdź polskie oferty

Janis jeździła tym samochodem wszędzie, po całym San Francisco i do Los Angeles, gdzie nagrywała swoje albumy. Gdzie się nie zatrzymała, fani błyskawicznie ją rozpoznawali. Gdzie by nie zaparkowała, po powrocie za wycieraczką Porsche zawsze znajdowała przynajmniej jeden liścik od fana - mówi Laura Joplin, siostra i autorka biografii Janis.

Piosenkarka jeździła Porsche 356C aż do swojej śmierci w 1970 roku. Wyjątkowy samochód został w rodzinie, a w w latach 90' zafundowano mu gruntowną renowację, dlatego teraz znajduje się w tak świetnym stanie.

Porsche Janis Joplin pójdzie pod młotek już 10 grudnia tego roku podczas aukcji w Nowym Jorku. RM Auctions spodziewa się, że cena może spokojnie przekroczyć 400 000 dolarów, czyli około 1,5 miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

PAPIESKIE FERRARI ENZO PRZEKAZANE NA CELE CHARYTATYWNE

Ferrari Enzo Jana Pawła II

Zdjęcie NAVROAD DRIVE Polska Zdjęcie Ferrari California vs Porsche - Lublin (po 2 okrążenia) Zdjęcie Przejażdżka Ciężarówką Wojskową Mrągowo
NAVROAD DRIVE Polska Ferrari California vs Porsc... Przejażdżka Ciężarówką Wojs...
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: