Cadillac Escalade | Plotki o wersji V

W amerykańskich mediach motoryzacyjnych coraz częściej pojawiają się plotki o sportowej wersji dużego Cadillaca Escalade. Jeżeli się potwierdzą, to wszystkich miłośników mocarnych SUV-ów czeka nie lada gratka
Salon Los Angeles 2014 | Cadillac ATS-V Coupe | Amerykańska rakietaCadillac ATS-V Coupe | Amerykańska rakieta

Ta ciekawa plotka przewinęła się przez kilka amerykańskich serwisów motoryzacyjnych, i to nie po raz pierwszy. Wydaje się, że coś jest na rzeczy. Możliwe, że Cadillac rozpoczął sondowanie rynku i stara się dowiedzieć, czy klienci byliby w ogóle zainteresowani podobnym projektem.

Gwoździem programu miałby być oczywiście wielki silnik. Najczęściej mówi się o jednostce, którą znamy ze spektakularnego Cadillaca CTS-V. Silnik oznaczony jako LT4 to doładowana "V-ósemka" o pojemności 6,2 litra, mocy 640 KM i 855 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tak zestrojony silnik w Caddym CTS-V pozwala na pierwszą "setkę" w 3,7 sekundy i 320 km/h prędkości maksymalnej. Tak potężna jednostka nawet w masywnym SUV-ie pokroju Escalade zapewniłaby "cyferki" na najwyższym poziomie. Możliwe, że Cadillac szykuje prawdziwą bestię.

Używany Cadillac - sprawdź ogłoszenia

Czy z tych plotek i spekulacji wyniknie coś konkretnego? O całej sprawie wciąż nie wypowiedział się jeszcze nikt z Cadillaca, a jak wiemy aktualnie marka skupia się na ofensywie w segmencie crossoverów, czego zwiastunem jest nowy model XT5. Pierwszych oficjalnych informacji o ewentualnym Escalade-V możemy się spodziewać w 2016 podczas targów w Nowym Jorku.

ZOBACZ TAKŻE:

CADILLAC XT5 | NADJEŻDŻA NOWY CROSSOVER

Cadillac XT5

Zdjęcie ARISTO VOYAGER S505 Polska Zdjęcie MIO SPIRIT 6900 Europa Zdjęcie TOMTOM START 60 Europa
ARISTO VOYAGER S505 Polska MIO SPIRIT 6900 Europa TOMTOM START 60 Europa
Sprawdź ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info