Pontiac Aztek | Rekordy popularności

Oryginalny Pontiac Aztek został wycofany z produkcji w 2005 roku, zaledwie po 4 latach obecności na rynku. Jednak wcale nie popadł w zapomnienie, wręcz przeciwnie. Na amerykańskim rynku wtórnym Pontiac Aztek bije rekordy popularności!
Opel Astra | Pierwsze zdjęcia nowego kompaktu z Polski

Pontiac Aztek to samochód, którego większość Polaków w ogóle nie zna. Nic dziwnego - Pontiac produkował go tylko przez pięć lat i nigdy nie była to produkcja wielkoseryjna. Samochód spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem Amerykanów i okazał się jedną wielką klapą...

Szukasz ciekawego auta?

To jeden z pierwszych crossoverów w historii General Motors, ale to nie przez to został zapamiętany. Eksperymentalny Aztek błyskawicznie stał się bohaterem wielu złośliwych żartów i królem w rankingach najbrzydszych samochodów świata. Przykładowo tym mianem ochrzciła go brytyjska gazeta Telegraph. W Ameryce Pontiac Aztek jest czymś na wzór naszego europejskiego Fiata Multipla. Koncern GM zareagował bardzo szybko i już w 2005 roku zdjął go z linii produkcyjnych. Aztek został zastąpiony bardziej klasycznym modelem Torrent.

Jednak to nie koniec historii Azteka. Wyśmiewany i niedoceniany Pontiac w ostatnich latach powrócił w chwale. Crossover bije właśnie rekordy popularności na amerykańskich serwisach z używanymi autami, a jego ceny znacznie przekraczają rzeczywistą wartość. Wszystko przez znakomity serial "Breaking Bad". Przypomnijmy, że to właśnie Pontiakiem Aztekiem jeździł w nim głównym bohater Walter White. A Wy bylibyście gotowi przepłacić za samochód z ulubionego serialu?

ZOBACZ TAKŻE:

PONTIAC BANSHEE | WYPRZEDZIŁ EPOKĘ

Pontiac Banshee

Więcej o:
Komentarze (39)
Pontiac Aztek | Rekordy popularności
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 35 razy 29

  Aztek to niesamowicie praktyczny samochód. Do tyłu wchodzi arkusz sklejki, przestrzeń ładunkowa jest wielka i bardzo wszechstronna. Samochód jest całkiem wygodny i niezawodny. Trudno się dziwić wzrostowi cen, bo ten samochód jest tego wart. Podobnie zresztą było u nas z Multiplą. Najpierw wyśmiewana, ceny szorowały po dnie, a potem ludzie zauważyli, że to samochód w którym wygodnie pojedzie 6 osób i bagaż. I ceny znacząco wzrosły.

 • Gość: gosc

  Oceniono 25 razy 13

  najnowszy prius przebil brzydota azteca i multiple razem wziete. ale to toilet-a wiec w naszym narodzie bedzie miala powazanie i nikt nie smie nazwac ja brzydka...

 • kleha

  Oceniono 16 razy 8

  Brzydka baba lepiej... gotuje.

 • gonebosco

  Oceniono 5 razy 5

  osobiscie gotowy jestem sporo zaplacic za pontiaca firebird tez serialowy bohater ...

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 6 razy 4

  Nissan Juke to dziecko Azteka i Multipli. Równie brzydki i o połowę mniejszy.

 • esmeras

  Oceniono 5 razy 3

  Zemsta Obamy.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 7 razy 3

  TRUDNO w to uwierzyć. DO SZKOŁY, niedorozwojki elbanowskie, DO SZKOŁY!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX