Volvo zwiększa zyski aż o 72%

W ostatnim czasie Volvo wyraźnie wzięło się do roboty i rozpoczęło największą ofensywę modelową w historii. Dobrą kondycję firmy potwierdzają świetne wyniki finansowe - zyski Volvo wzrosły aż o 72%
Salon Szanghaj 2015 | Volvo Lounge Console Concept | Luksus po SzwedzkuVolvo Lounge Console Concept | Luksus po Szwedzku

Volvo na poważnie wraca do ścisłej czołówki branży. Szwedzka marka pod skrzydłami Chińczyków z Geely wyraźnie się rozwija, a ostatnie miesiące zostały uznane przez markę za jedne z najważniejszych w historii. Szwedzi najbardziej są dumni z imponującego zysku operacyjnego. W pierwszym półroczu 2015 roku wyniósł 1,66 mld szwedzkich koron (około 0,74 miliarda złotych). Co ważniejsze, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 zysk wzrósł aż o 72%.

Volvo konsekwentnie stara się stać poważnym graczem wśród marek premium. Środkiem do celu ma być kompletna wymiana gamy modelowej. Szwedzi celują w sprzedaż 800 tysięcy aut rocznie. Pierwszym zupełnie nowym projektem jest Volvo XC90, które okazało się dużym sukcesem rynkowym. Fabryka, w której XC90 powstaje musiała przejść na pracę w trybie trzech zmian, żeby sprostać popytowi na SUV-a. Wielkimi krokami zbliża się kolejna ważna premiera - lada chwila powinniśmy ujrzeć limuzynę Volvo S90.

To było bardzo dobre półrocze, podczas którego poprawiły się nasze wyniki finansowe - powiedział Hakan Samuelsson, prezes Volvo Car Group. Począwszy od 2010 r. konsekwentnie wprowadzamy plan transformacji Volvo Car Group, a ostatnie wyniki finansowe pokazują, że podążamy we właściwym kierunku. Na koniec roku spodziewamy się znaczącego wzrostu zyskowności.

ZOBACZ TAKŻE:

VOLVO XC90 | PREZENTACJA MODELU

2015 Volvo XC90

Więcej o:
Komentarze (6)
Volvo zwiększa zyski aż o 72%
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: kisiel

    0

    Posłużyła zmiana właściciela. Widocznie wcześniejszy nie umiał zając się marką. Wypuszczenie nowego xc90 na pewno przyczyniło się do sukcesu, oby tak dalej bo brakuje na rynku takich konkretnych aut.

  • Gość: Fan Volvo

    Oceniono 15 razy -7

    kolejny sponsorowany artykuł, który powinien być oznaczony a nie jest a to łamanie prawa. Ale ok, przeanalizujmy ten news... Ma jakoby świadczyć o tym, że klienci rzucili się na nowe xc90.. jeśli firma zarobiła w zeszłym roku 1 dolara a w tym roku 1 dolara i 72 centy, to rzeczywiście, zarobiła o 72% więcej. Odszczekuję i czapki z głów. Niestety chyba pierwsze testy nie są zbyt przyjazne, czterocylindrowe silniki podobno są głośne i warczą, przyspieszenia podobno są dużo większe niż te na papierze, podobno nie da się bezpiecznie operować na tablecie jadąc jednocześnie, podobno nie ma elektrycznej regulacji kierownicy nawet w opcji, podobno nie ma silników 6 i 8 cylindrowych. Podobno volvo to premium.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX