Clarkson zarobi ponad milion złotych tygodniowo

Jak się okazuje zwolnienie z pracy nie zawsze oznacza coś złego. Czasami, jak w przypadku Clarksona, można zbić na tym niezły majątek
ePicture Shows: The Top Gear presenters stand with Porsche and Mustang on a dry lake bed in Argentina.8BIM8BIMClarkson, Hammond i May w Amazonie | Pierwsze szczegóły

Po wyrzuceniu przez BBC z programu "Top Gear", Jeremy Clarkson wraz z dwójką kolegów przyjęli ofertę firmy Amazon, która posiada nie tylko największy na świecie sklep internetowy, ale i internetową platformę nadającą filmy czy programy. Teraz poznaliśmy stawki, za jakie Clarkson i spółka będą pracować dla amerykańskiego giganta.

Amazon wiąże duże nadzieje z trójką prezenterów i nowo powstałym programem. Tu budżetu nikt nie poskąpił. Jak donosi "The Telegraph" Clarkson zarobi miliony, a dokładniej 9,6 miliona funtów (niecałe 54 miliony zł, czyli nieco ponad milion złotych tygodniowo) za każdy rok prowadzenia programu. Tym samym Jeremy został najlepiej opłacanym prezenterem w angielskiej telewizji. James May i Richard Hammond też się nieźle obłowią. Każdy z nich co roku otrzyma przelew na około 7 milionów funtów (niecałe 41 mln złotych).

Amerykanie chcą zrobić wszystko, żeby nowy, jeszcze bezimienny, show stał się sukcesem na miarę Top Gear. Każdy odcinek będzie kosztować około 6 mln euro (25 milionów złotych). Dla porównania jeden odcinek Top Gear dysponował budżetem 1,4 mln euro (6 mln złotych), wliczając w to wynagrodzenie dla prowadzących.

Mimo takiego rozmachu nowy program raczej nie ma szansy powtórzyć sukces Top Gear. Był to najpopularniejszy program motoryzacyjny na świecie, który oglądało 350 milionów widzów.

Premiera nowego show będzie miała miejsce w 2016 roku.

Przeczytaj książki Jeremy'ego Clarksona i poznaj jego cięty język >>

ZOBACZ TAKŻE

Clarkson, Hammond i May znów w Polsce!

q


Zdjęcie eBook Moje lata w Top Gear Zdjęcie Top Gear Koszulka dziecięca Zdjęcie Film: Top Gear (zestaw 4 płyt)
eBook Moje lata w Top Gear Top Gear Koszulka dziecięca... Film: Top Gear (zestaw 4 pł...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info

Więcej o:
Komentarze (73)
Clarkson zarobi ponad milion złotych tygodniowo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • czemumojloginniedziala

  Oceniono 295 razy 287

  No niech ktoś jeszcze raz powie że Amazon mało płaci albo każe pracować w stresujących warunkach!

 • Gość: Koleś

  Oceniono 82 razy 56

  Życzę im jak najlepiej. Oby jednak platforma z programem była dostępna w jak największej liczbie krajów bo inaczej stracą oglądających :)

 • Gość: Ink

  Oceniono 34 razy 32

  W pierwszym odcinku planowany jest wyścig karetek pogotowia z mdlejącymi pracownikami spod magazynów Amazona do najbliższego szpitala.

 • Gość: misiek

  Oceniono 35 razy 31

  jak produkują się w prywatnej tv, to niech im płacą ile chcą. Najwyżej właściciel straci na tym interesie

 • nygga

  Oceniono 32 razy 28

  wywieście ten artykuł w pomieszczeniach socjalnych i na stołówce pracowniczej na Bielanach Wrocławskich

 • Gość: FanCMH

  Oceniono 39 razy 25

  Autor jest jak widać specem nad specami,bo juz zawyrokował o sukcesie programu. No chyba ,że brał udział w nagraniach i wie jak to wyglada 😉

 • Gość: beti

  Oceniono 35 razy 15

  Świetnie, może sobie wreszcie zęby zrobi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX