Henrik Fisker gotowy na nowe wyzwania

Duńczyk Henrik Fisker dał motoryzacji parę wspaniałych samochodów, jednak najwięcej rozgłosu przyniósł mu nie do końca udany projekt Fisker Karma. Teraz pan Fisker gotowy jest na kolejną rewolucję
Tesla Model STesla S bestsellerem w...

Henrik Fisker najbardziej znany jest z takich spektakularnych samochodów jak BMW Z8, Aston Martin DB9 czy Aston Martin V8 Vantage. Później pan Fisker wraz z Quantum Technologies wziął się za produkowanie własnego samochodu. Ambitny projekt niestety zakończył się porażką. Przypomnijmy, że Fisker Karma był sportową limuzyną o mocy 403 KM, która pochodziła z dwóch silników elektrycznych o mocy około 200 KM każdy. Na pokładzie auta pracowała też dwulitrowa jednostka spalinowa, której jedynym celem było ładowanie akumulatorów.

Podczas tegorocznego konkursu motoryzacyjnej elegancji w Pebble Beach, Henrik Fisker zdradził, że nosi się z pomysłem zupełnie nowej inicjatywy.

Przymierzam się do założenia nowej firmy. Na rynku znajduje się bardzo duża grupa młodych ludzi, którzy są gotowi na coś absolutnie nowego. - zdradził Fisker w rozmowie z USA Today.

Czym owa nowość miałaby być, oczywiście nie wiemy. Trzeba będzie poczekać do czasu aż Henrik Fisker wcieli swoje plany w życie. Porażka modelu Karma i bardzo mocna pozycja Tesli na rynku samochodów elektrycznych sprawia, że Duńczyk raczej zajmie się czymś innym niż elektryki. Bardzo prawdopodobne, że jego wizją przyszłości są, tak popularne ostatnio, samochody autonomiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

CZY CHIŃCZYCY URATUJĄ FISKERA KARMA?

Fisker Karma

Więcej o: