DS Performance | Sportowy oddział nowej marki

Nowo powstała marka DS zapowiedziała właśnie utworzenie oddziału DS Performance, którego zadaniem będzie skupienie się na sporcie samochodowym
Znaczek DS DS | Nowa marka koncernu PSA w Europie

DS ma bardzo bogate doświadczenia w motorsporcie. Francuska marka ostatnio uczestniczyła nie tylko w rajdach WRC i wyścigach WTCC, ale jej inżynierowie stworzyli także bolid Virgin DSV-01, który z powodzeniem występuje w Formule E. Konstruktorzy DS-a odpowiadają za elektryczny silnik, skrzynię biegów, moduł kontroli, układ chłodzenia, tylne zawieszenie i układ przeniesienia napędu. Nic więc dziwnego, że Francuzi postanowili w dalszym ciągu rozwijać się w sporcie samochodowym.

DS5 na rynku wtórnym | Sprawdź oferty

Najbliższa przyszłość pokaże, czy DS Performance będzie skupiał się tylko na motorsporcie czy może stanie się również nadwornym tunerem najbardziej prestiżowego członka rodziny PSA. Na sam koniec mamy dla Was słowa Dyrektora Generalnego DS-a, który nakreślił swój pomysł na nowy dział marki:

Dział DS Performance jest czymś więcej niż zwykłym laboratorium badawczo-rozwojowym - stanie się odzwierciedleniem technologicznego know-how oraz awangardowego charakteru Marki DS.

ZOBACZ TAKŻE:

CITROEN DS | TO JUŻ 60 LAT

DS 1955

Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów Racing Model 1 Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów ROAD - 03751RCR Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów SETTANTA - 03736AO
Sparco Gałka dźwigni zmiany... Sparco Gałka dźwigni zmiany... Sparco Gałka dźwigni zmiany...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (5)
DS Performance | Sportowy oddział nowej marki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 7

  "jej inżynierowie stworzyli także bolid Virgin DSV-01, który z powodzeniem występuje w Formule E." - trochę słabo czyta się takie kłamliwe bzdury. W minionym sezonie Formuły E wszystkie zespoły korzystały z jednakowych samochodów Spark-Renault SRT-01E, przy którego konstrukcji DS czy Citroen nawet w minimalnym stopniu nie partycypowały. Dopiero od następnego sezonu będą w wykorzystaniu różnie jednostki napędowe. Dotychczas napęd DS pojawił się jedynie na niedawnych przedsezonowych testach.

 • Gość: mck

  Oceniono 4 razy 4

  To wygląda na próbę ratowania niezbyt przemyślanego projektu "prestiżowa marka DS", który poza Francją ewidentnie nie przynosi oczekiwanych wyników w statystykach sprzedaży. We Francji czasem można na ulicy zobaczyć DS-y (mam na myśli samochody już ze znaczkiem DS, a nie kilkuletnie citroeny DS...), a w Polsce to rzadsze zjawisko aniżeli Ferrari. Jakkolwiek DS3, DS4, DS5 to dość przyjemne samochody, to nie da się ukryć że są to już nienajnowsze modele (DS3 w sprzedaży od 2009, DS4 i DS5 od 2011 r.). Citroen się o parę lat spóźnił z utworzeniem marki DS i dlatego klienci się na te samochody nie rzucili - boom sprzedażowy jest zawsze na początku, a potem jest stabilizacja na kilka lat. Gdyby markę DS wprowadzono kilka lat temu, kiedy te modele były zupełnie nowe, sytuacja mogłaby być inna, bo zadziałałby efekt nowości. No ale - niech próbują ratować ten projekt i przekonać klientów..

 • iobserver

  Oceniono 39 razy -25

  rasowanie francuskiego gówna. to jakby właśnie gó... włożyć w ładną kiszkę i mówić, że to kiełbasa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX