Salon Frankurt 2015 | Audi e-tron quattro concept | Elektryczny SUV we Frankfurcie

Audi na zbliżających się targach we Frankfurcie zaprezentuje koncept w pełni elektrycznego SUV-a. Poznaliśmy właśnie pierwsze szkice i szczegóły
2015 Audi Q7 e-tron 3.0 TDI Audi Q7 e-tron | Oszczędny kolos

We wrześniu do Frankfurtu zajedzie nowy koncept Audi. Będzie to wizja w pełni elektrycznego, dużego SUV-a. Pod względem rozmiarów nowy SUV plasuje się gdzieś pomiędzy Audi Q5 i Q7. Dynamiczna sylwetka i agresywne linie nawiązują do samochodów o nadwoziu coupe i podkreślają sportowy charakter konceptu.

Elektryczna jazda to w Audi przyjemność, a nie kompromis. - to hasło, które przyświecało inżynierom i projektantom z Ingolstadt.

Koncepcyjny SUV może pochwalić się rekordowo niskim współczynnikiem oporu powietrza w segmencie - Cw wynosi zaledwie 0,25. Dopracowana aerodynamicznie sylwetka pojazdu ma znaczący wpływ na zasięg SUV-a. Audi e-tron quattro nie powinno mieć problemów z pokonaniem 500 km na jednym ładowaniu. Świetny wynik! I jeżeli udałoby się go osiągnąć również w ewentualnej wersji produkcyjnej, to elektryczne Audi mogłoby zainteresować wielu kierowców.

Na pokładzie mają pracować trzy silniki elektryczne - jeden na osi przedniej, dwa na tylnej. Więcej szczegółów poznamy już we wrześniu. Audi podkreśla, że istnieje duża szansa, że sportowy, elektryczny SUV wejdzie do seryjnej produkcji już w 2018 roku.

Audi e-tron quattro conceptfot. Audi

ZOBACZ TAKŻE:

Nowości Audi | Teraz Q7 i A4, później Q1, Q6 i Q8

Audi A3 Cabriolet 1.8 TFSI S tronic Ambition

Zdjęcie Sparco Naba Audi 100 - 01502075 Zdjęcie TOMTOM GO LIVE 1005 Polska Zdjęcie VORDON 7 Europa
Sparco Naba Audi 100 - 0150... TOMTOM GO LIVE 1005 Polska VORDON 7 Europa
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info
Zdjęcie Kärcher Szampon do samochodu 10L Zdjęcie TURTLE WAX Ice total interior care- płyn do czyszczenia i konserwacji wnętrrza samochodu 500ml 70-073 5010322761355 Zdjęcie York gąbka do mycia szyb samochodu PANDA
Kärcher Szampon do samochod... TURTLE WAX Ice total interi... York gąbka do mycia szyb sa...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: