Opel Vivaro, Movano i Combo | Nowości na rok 2016

Opel przyszykował garść nowości dla swoich osobowych wersji pojazdów użytkowych. To m.in. nowoczesne silniki Diesla, systemy wspomagające kierowcę, wyższy poziom bezpieczeństwa i bogatsze wyposażenie
Opel OnStar | Nowa jakość podróży i bezpieczeństwaOpel OnStar | Co to jest?

Vivaro Kombi

Jedną z głównych nowości w gamie użytkowych aut Opla są nowe, bardzo nowoczesne silniki wysokoprężne. Mają one zapewniać lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa i spełniać najbardziej rygorystyczne normy Euro 6. Opel Vivaro Kombi (popularny minibus) otrzymał nową podstawową jednostkę - 1.6 CDTI o mocy 95 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Silnik ma zadowolić się jedynie 6,2 litra oleju napędowego na setkę. Wzmocniono także mocniejsze jednostki (topowa ma teraz 145 KM i 340 Nm).

Oprócz nowości pod maską, Vivaro został wzbogacony o nowe wyposażenie. To m.in. bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania pojazdu, uchwyt na tablet oraz znacznie ulepszony system multimedialny IntelliLink Navi 50.

Movano Kombi i Movano Bus

Tutaj także Opel zdecydował się na odświeżenie palety silników. Wszystkie obecne dotąd jednostki zostały wzmocnione (zwykle o parę KM) i obniżono ich spalanie. Najmocniejszy silnik w Movano ma teraz 170 KM oraz 380 Nm momentu obrotowego, co powinno zapewnić całkiem dynamiczną jazdę.

Silniki wyposażono w system Start/Stop oraz tryb ECO, który może włączyć kierowca. Jednostki współpracują z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów. Inżynierowie Opla zadbali o poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy w Movano - auto dostało asystenta świateł drogowych i asystenta pasa ruchu.

Szukasz dużego, rodzinnego Opla? Sprawdź oferty

Combo

Podstawowa jednostka 1.6 TDCI o mocy 105 KM zostaje zastąpiona przez nowocześniejszą i mocniejszą o 15 KM wersję. Mimo zwiększenia mocy spalanie spadło o 0,5 litra na 100 km. Model Combo można także zamówić z technologią ecoFLEX. Opcjonalny pakiet zapewnia system Start/Stop, odzyskiwanie energii z hamowania, pompę oleju o regulowanym wydatku, pakiet aerodynamiczny czy opony o obniżonych oporach toczenia. Tak usposobiony Combo będzie odznaczał się jeszcze mniejszym apetytem na paliwo.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Corsa 1.0 Cosmo | Test | Udało się

Opel Corsa 1.0 Cosmo

Zdjęcie AC Płyn do spryskiwaczy letni 10L Zdjęcie Motul Vision Classic płyn do spryskiwaczy szyb 5L Zdjęcie SONAX Letni płyn do spryskiwaczy 4L
AC Płyn do spryskiwaczy let... Motul Vision Classic płyn d... SONAX Letni płyn do spryski...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: