Nowe BMW | Rodzina "i" się powiększy?

BMW szykuje się do wprowadzenia nowego samochodu z nowoczesnej, ekologicznej rodziny i, przecież pomiędzy i3 oraz i8 znajduje się sporo miejsca na nowy model. Czy będzie to bawarska odpowiedź na Teslę Model S?
Wideo | Pierwsza reklama BMW i8Wideo | Pierwsza reklama BMWi8

BMW i3 to nowoczesny samochód miejski. Z kolei BMW i8 to sportowa hybryda typu plug-in o zacięciu i wyglądzie supersamochodu. Pomiędzy tymi samochodami znajduje się wiele miejsca, które BMW w najbliższej przyszłości postara się zagospodarować. W wywiadzie z niemiecką gazetą zauważył to ostatnio Prezes Zarządu BMW AG, Harald Krueger.

Możemy się zatem spodziewać nowego auta w rodzinie "i". Najczęściej spekuluje się, że będzie to BMW i5 bazujące na serii 5. Wydaje się, że to właśnie klasycznego sedana brakuje w ofercie Bawarczyków. BMW mogłoby stworzyć i5 w dwóch różnych wersjach - w pełni elektrycznej oraz jako hybrydę typu plug-in. Klient mógłby wybrać, który wariant i5 jest lepiej skrojony pod niego.

BMW M3 na polskim rynku. Zobacz oferty

Jeszcze inni twierdzą, że Bawarczycy zdecydują się na sportowego sedana o osiągach BMW M5, a więc wsadzą na pokład silnik spalinowy i dwa "elektryki", a moc całego układu mogłaby dobić nawet do 640 KM!

Na razie wiemy tylko, że BMW przymierza się do nowego auta z rodziny "i" oraz, że najprawdopodobniej będzie to auto na bazie serii 5. Kiedy doczekamy się niemieckiego rywala Tesli Model S, dowiemy się w najbliższych miesiącach. Warto przypomnieć, że na ten sam segment zerka również Porsche (prace nad mniejszą Panamerą, modelem Pajun idą pełną parą). Szykuje się ciekawy pojedynek superszybkich, ekologicznych sedanów.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M5 | 30 lat mocy

q

Zdjęcie Dezent RE 8x19 5x112 ET35 Zdjęcie BMW Motorsport Portfel (7000002) Zdjęcie BMW Motorsport Plecak (7000000)
Dezent RE 8x19 5x112 ET35 BMW Motorsport Portfel (700... BMW Motorsport Plecak (7000...
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info