Mapy HERE | Audi, BMW i Mercedes kupują nawigację od Nokii

Po sprzedaniu przez Nokię działu odpowiedzialnego za komórki Microsoftowi w rękach Finów pozostało parę naprawdę ciekawych aplikacji. Jedną z najciekawszych usług były Mapy HERE, które Nokia właśnie postanowiła sprzedać wielkiej trójce niemieckich producentów samochodów
Najczęściej poszukiwane nawigacje samochodoweNajczęściej poszukiwane nawigacje samochodowe

O sprzedaży usługi Mapy HERE przez Nokię od dłuższego czasu krążyło wiele plotek. Dzisiaj oficjalnie dowiedzieliśmy się do kogo trafią. Nokia podpisała wstępną umowę z Audi, BMW oraz Daimlerem. Porozumienie zostało już osiągnięte, teraz czekamy na dopełnienie wszystkich formalności. Ostateczna umowa zostanie podpisana na początku 2016 roku.

Trzech producentów postanowiło nabyć HERE i podzielić się udziałami po równo, żadna firma nie będzie się ubiegać o dominującą pozycję. Umowa nie pozwala także Audi, BMW ani Mercedesowi zawłaszczyć sobie usługi. Mapy HERE w dalszym ciągu będą niezależnym projektem - HERE pozostanie otwarte i dostępne dla wszystkich, nie tylko w branży motoryzacyjnej, więc nie ma co się obawiać, że mapy znikną z naszych smartfonów. Przypominamy tylko, że nawigacja Nokii już teraz obejmuje mapy prawie 200 krajów i działa w ponad 50 językach. Co ważne na smartfonach można z niej korzystać także w trybie offline.

Po co producentom samochodów usługa HERE? Nie tylko dla podwyższenia jakości nawigacji, ale także rozwijania tak popularnych ostatnio autonomicznych systemów sterowania samochodami.

HERE będzie odgrywać kluczową rolę w cyfrowej rewolucji przemieszczania się samochodami. Połączenie wysokiej jakości map i danych przekazywanych na bieżąco z samochodów sprawi, że jazda będzie bezpieczniejsza i prostsza. Dla wszystkich. - zaznacza jeden z szefów BMW.

ZOBACZ TAKŻE:

Do celu za darmo | Najlepsze bezpłatne nawigacje samochodowe

Do celu za darmo | Najlepsze bezpłatne nawigacje samochodowe

Zdjęcie Garmin Nuvi 2457LMT Europa Zdjęcie SMARTGPS SG720 Polska Zdjęcie VORDON 7 Europa
Garmin Nuvi 2457LMT Europa SMARTGPS SG720 Polska VORDON 7 Europa
Porównaj ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (18)
Mapy HERE | Audi, BMW i Mercedes kupują nawigację od Nokii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • rudi46

  Oceniono 21 razy 21

  Nie wiem jaki idiota wymyślił ten tytuł ale na pewno jest wrogiem dziennikarstwa to są firmy
  konkurencyjne

 • Gość: mck

  Oceniono 14 razy 14

  Jak można mówić o wrogich firmach? Tytuł na stronie głównej fatalny.
  Nie ma się co temu dziwić. W kupie można więcej - w branży motoryzacyjnej jest na to wiele przykładów. Szokować to może tylko polskich "przedsiębiorców" wyrosłych na handlu na bazarze, którzy prędzej z głodu umrą, ale na współpracę z konkurentem (tzn. w ich mniemaniu wrogiem) nie pójdą. W branży motoryzacyjnej firmy nie są wrogami - są konkurentami. Zauważyłem że pewną wrogość między firmami próbują wmawiać polskim klientom mierni handlowcy w salonach.

 • theonly_pl

  Oceniono 3 razy 3

  czy te mapy są w telefonach microsoft ? ma ktoś jakieś doświadczenia złe/dobre ? jak wypadają w porównaniu z google maps ? chciałbym zmienić telefon i zastanawiam się jak wypadają mapy pod win 10.

 • Gość: kris

  Oceniono 29 razy -5

  chodzi o to żeby wszyscy właściciele hitlerwagenów mogli łatwiej znaleźć najbliższy serwis lub laweciarza. Zwyczajnie producenci tych taczek dbają o to aby ich klienci nie byli aż tak zestresowani codziennymi awariami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX