Lamborghini Concept S | Unikat na sprzedaż

Pod koniec roku pod młotek trafi ekstremalna wizja otwartego Gallardo. Jedyny egzemplarz o numerze nadwozia 001 to niezwykle ciekawa propozycja dla kolekcjonerów aut Lamborghini
50 lat Lamborghini - kompletna historia firmy50 lat Lamborghini - kompletna historia firmy

Concept S to samochód pokazowy zaprezentowany w 2005 roku na salonie samochodowym w Genewie. Duże zainteresowanie pojazdem (projekt Luca Donkerwolke, szefa designu Lamborghini w tamtym okresie), sprawiło, że włoski producent zaczął rozważać wprowadzenie tego modelu do ograniczonej produkcji. Niestety na przeszkodzie stanęły wysokie koszty, a także czasochłonny proces produkcji. W rezultacie powstał tylko pierwszy i jednocześnie ostatni egzemplarz.

To wyjątkowe auto  miało do tej pory tylko jednego właściciela. Na liczniku widnieje zaledwie 180 km przebiegu, z czego większość przejechano podczas testów i pokazów, w których jeżdżący prototyp brał udział (m.in. w Monterey i Pebble Beach). Dom aukcyjny RM Sotheby's szacuje wartość Lamborghini Concept S na 2,4-3 mln dolarów. Aukcja Art Automobiles odbędzie się 18 listopada br. w Nowym Jorku.

ZOBACZ TAKŻE

Lamborghini Huracan LP 610-4 | Test | Warto mieć marzenia

Lamborghini Huracan LP 610-4

Więcej o: