Nowa fabryka w Polsce czy na Słowacji? Gdzie budowane będą Jaguary?

Według ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego to może być największa fabryka w historii polskiej motoryzacji. Jeśli tylko wygramy w rywalizacji ze Słowacją
Volkswagen CrafterVolkswagen rozpoczyna budowę nowej fabryki w Polsce

Plany brzmią imponująco. Wartość inwestycji to około 7 mld złotych. Inwestor docelowo zakłada produkcję 350 tysięcy samochodów. Budowa fabryki może rozpocząć się już w trzecim kwartale tego roku, a rozpoczęcie produkcji aut w 2019 roku.

Sprawdź ceny używanych Jaguarów

Minister Piechociński nie chce zdradzić, o którego producenta chodzi, ale od jakiegoś czasu wiadomo, że Jaguar Land Rover, należący do indyjskiego koncernu Tata Motors, zamierza sfinalizować budowę fabryki w Polsce, Czechach, na Słowacji lub Węgrzech. W Polsce obiekt miałby najprawdopodobniej powstać w Legnickiej Strefie Ekonomicznej.

Ministerstwo Gospodarki prezentuje aktualnie inwestorowi możliwości pomocy unijnej i publicznej. W grze podobno pozostały już tylko dwie lokalizacje - Polska i Słowacja. Jak stwierdził minister Piechociński - Lista jest krótka. Jestem przekonany, że wybiorą Polskę. W poniedziałek (07.07) odbędzie się szósta tura negocjacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Caddy | Lubiana furgonetka z polskiej fabryki

Volkswagen Caddy fot. Volkswagen

Więcej o:
Komentarze (2)
Nowa fabryka w Polsce czy na Słowacji? Gdzie budowane będą Jaguary?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: ASD

    Oceniono 6 razy 6

    Panowie i panie ministry - nie spieprzcie tego!

  • Gość: znawca

    Oceniono 1 raz 1

    Moze bedzie fabryka .To wszystko zalezy ile ktos lyknie w lape , a w szczegolnosci za strefe ekonomicza .Nieplacnie podatkow przez wiele lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX