Volkswagen zbuduje tani model i hybrydowe Bugatti

Po długich dyskusjach w końcu zapadła decyzja. Volkswagen wprowadzi na rynek tani samochód. Strategicznie to bardzo ważny projekt
Bugatti Veyron Grand Sport Roadster Middle East Edition 2012Bugatti Veyron | Historia modelu

Jak wypowiedział się szef Volkswagena Martin Winterkorn w wywiadzie dla niemieckiego "Bild am Sonntag" zapadła decyzja w zbudowaniu budżetowego modelu. Auto powinno pojawić się na rynku w 2018 roku i ma kosztować znacznie poniżej 10 tysięcy euro. Nie będzie to jeden model, a cała rodzina, która ma składać się z limuzyny, hatchbacka i SUV. Jest jeden z kluczowych projektów koncernu, ważny szczególnie jeśli chodzi o przyszłość firmy na azjatyckim rynku.

Używane modele Volkswagena

Już długo w Volkswagenie toczyła się dyskusja na temat taniego modelu. Jednak za czasów Piëcha projekt nie otrzymał zielonego światła. Jak podkreśla Winterkorn samochód ma być produkowany w Chinach i powinien kosztować około 8000 do 11 000 euro. Dopiero później koncern będzie sprawdzał czy projekt zostanie wprowadzony na inne rynki.

Co do planów stojących na drugim końcu drabiny modelowej nowy model Bugatti ma mieć moc 1500 KM. Obok tradycyjnej wersji z silnikiem benzynowym pojawi się również wersja hybrydowa, która dzięki silnikom elektrycznym ma mieć jeszcze więcej mocy.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Bugatti Veyron vs. Ferrari LaFerrari | Bogowie prędkości

Bugatti Veyron vs. Ferrari LaFerrari

Więcej o:
Komentarze (18)
Volkswagen zbuduje tani model i hybrydowe Bugatti
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mcguirre

  Oceniono 23 razy 21

  A midy koncern VW zaprezentuje wreszcie bugatti z silnikiem 1.2 TSI ? Cały świat motoryzacyjny czeka z niecierpliwoscią :)

 • Gość: Cimcirymci

  Oceniono 21 razy 19

  Hehehehe. Czyli jak dostosują go do rynku europejskiego, nagle się okaże, że nie da rady zrobić tak, zeby kosztował poniżej 20k€.

 • elmot

  Oceniono 4 razy 4

  Całkiem nieźle wygląda jak na tani model, chociaż to dwukolorowe malowanie mogli sobie podarować. Ciekawe jak SUV i sedan się zaprezentują.

 • Gość: Mocny

  Oceniono 2 razy 0

  "nowy model Bugatti ma mieć moc 1500 KM"

  tylko 1500 KM ? jaja.,,,,

 • karolnwt

  Oceniono 1 raz -1

  cześć! Polecam naukę hjęzyka niemieckiego lekcje indywidualne w Szczecinie. www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737

 • Gość: pypy

  Oceniono 13 razy -1

  Na rynek chiński 10 tys Euro to tanio jak barszcz....Dla Polaka 10 tys Euro to nieosiagalna kwota

 • Gość: Mario

  Oceniono 28 razy -6

  I co teraz powiecie prześmiewcy Toyoty , która stworzyła Hybrydy ? Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Każdy koncern chce mieć teraz Hybrydę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX