TVR | Marka powróci z nowym autem

Pamiętacie jeszcze markę TVR? Produkowali oryginalne i nieco szalone auta sportowe. Jest spora szansa, że już wkrótce powrócą na rynek
Za co kochamy angielską motoryzację...Za co kochamy angielską motoryzację...

TVR znane było z udziałów w wyścigach samochodowych. Ale nie tylko, produkowali lekkie i mocne auta sportowe, czasem wykorzystujące dość niekonwencjonalne rozwiązania. Niestety dla miłośników tych egzotycznych aut, ostatnie sztuki opuściły fabrykę w 2006 roku.

Od dwóch lat prawa do marki i całego dziedzictwa firmy należą do spółki kierowanej przez Lesa Edgara. Porozumiał się on ze znanym konstruktorem Gordonem Murrayem i firmą Cosworth w celu stworzenia nowego samochodu sportowego, który będzie mógł być także wykorzystywany w motorsporcie. Nie są to plotki, a już potwierdzona wiadomość. Jest więc tylko kwestią czasu (i pieniędzy oczywiście), kiedy nowy TVR wyjedzie na drogi.

Co już wiadomo o nowym modelu TVR? Gordon Murray zaprojektuje dwumiejscowe nadwozie i sportowe podwozie. Cosworth zadba o napęd budując wolnossący silnik V8 z suchą miską olejową. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, samochód gotowy do jazdy i do produkcji ma być w 2017 roku.


ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | Ceny w Polsce | Bezkonkurencyjna

Mazda MX-5 | Ceny w Polsce | Bezkonkurencyjna