Volkswagen Tiguan | Nowe silniki i systemy multimedialne

Wraz z wprowadzeniem do oferty Tiguana z nowego roku modelowego, Volkswagen wzbogaca ważne elementy wyposażenia tego samochodu. Oprócz silników nowej generacji kompaktowy SUV będzie oferował teraz nowe systemy radiowe i radiowo-nawigacyjne
2015 Volkswagen Caddy Volkswagen Caddy FL | Ceny w Polsce

Po modernizacji wysokoprężne jednostki 2.0 TDI są mocniejsze i spełniają normę emisji szkodliwych spalin Euro 6. Dotychczasowa wersja 140-konna generuje teraz 150 KM, natomiast wariant o mocy 177 KM wzmocniono do 184 KM. Według danych producenta średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi od 5 do 5,7 l/100 km.

VW Tiguan - ogłoszenia aut używanych

We wnętrzu nowością są systemy multimedialne Composition Colour i Composition Media z kolorowym ekranem dotykowym, ośmioma głośnikami, portami AUX/USB i systemem Bluetooth, służącymi do łączności z urządzeniami zewnętrznymi. Opcjonalnie mogą być one wyposażone w funkcję App Connect, dostępną już niebawem na rynku polskim.

Pozwala ona na zintegrowanie smartfona ze sprzętem samochodowym i korzystanie z licznych aplikacji pochodzących ze sklepu Google i Apple Store. Ponadto system można opcjonalnie rozszerzyć o funkcję Media Control. Za jej pomocą, przy użyciu odpowiednich aplikacji, można zdalnie sterować różnymi funkcjami używając tabletu. Dzięki temu osoby znajdujące się na tylnej kanapie mogą np. pobierać dane z nawigacji, czy zmienić stację radiową, nie przeszkadzając przy tym kierowcy. Na szczycie oferty znalazł się najbardziej zaawansowany system Discover Media, seryjnie wyposażony w funkcję Guide&Inform, czyli internetowy pakiet usług.

Volkswagen Tiguan jest na rynku już od ponad siedmiu lat (w 2011 roku przeszedł face lifting).

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Touareg FL | Pierwsza jazda | Powściągliwe zmiany

Volkswagen Touareg V6 3.0 TDI

Więcej o:
Komentarze (4)
Volkswagen Tiguan | Nowe silniki i systemy multimedialne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mp

  Oceniono 10 razy 4

  Przydałby się raczej nowy model niż lifting. Choć może nadal dobrze się sprzedaje?

 • Gość: gostek

  Oceniono 8 razy 2

  wygląda jak z lat 90 tych

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 0

  te same pojemnosci silników i sama awaria gwarantowana ,
  cały folcwagen

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy -2

  od kiedy folcwagen ma nowe śilniki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX