Lamborghini Urus | SUV potwierdzony do produkcji

Na początku maja informowaliśmy o rozmowach włoskiego rządu z firmą Lamborghini, w celu rozpoczęcia produkcji modelu Urus we włoskiej fabryce. Oferta ulg podatkowych musiała być interesująca, bo Włosi zdecydowali się na wprowadzenie swojego pierwszego SUV-a do produkcji
100 milionów euro dla Lamborghini od włoskiego rządu 100 milionów euro dla Lamborghini od włoskiego rządu

Zarząd koncernu dość długo zwlekał z decyzją o produkcji auta, bo jego pierwsze zdjęcia pojawiły się ponad 3 lata temu. Teraz wiadomo, że produkcyjną wersję zobaczymy w 2018 roku i będzie to trzeci model tej marki w gamie.

Urus będzie powstawał w Sant'Agata Bolognese i z tego najbardziej cieszy się włoski rząd. Premier Matteo Renzi's przygotował podobno ofertę ulg podatkowych o wartości 100 milionów euro właśnie po to aby Urus produkowany był we Włoszech, a firma zatrudniła 300 rodzimych pracowników. Obawy o miejsce wytwarzania nowego SUV były uzasadnione, bo większość modeli tej klasy sprzedawanych przez VW Group wyjeżdża z zakładów w Bratysławie.

Decyzja o wprowadzenia Urusa na rynek to także wielki sukces CEO Lamborghini, Stephana Winkelmanna. To on naciskał zarząd grupy do podjęcia pozytywnej decyzji w tej sprawie, ponieważ Urus jest niejako jego dzieckiem.

Teraz Wineklmann z dumą przyznaje, że "przedstawienie trzeciego modelu w gamie Lamborghini to obraz stabilizacji i zrównoważonego wzrostu marki oraz wejście w zupełnie nową erę. Nowy SUV będzie wytwarzany w Sant'Agata Bolognese w celu podkreślania i demonstrowania wartości "Made in Italy" na całym świecie."

Zapewne wielu fanów marki, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie chciałoby, żeby rok 2018 nastał jak najszybciej.

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Aventador SV | Poniżej 7 minut na Nordschleife

Lamborghini Aventador SV | Poniżej 7 minut na Nordschleife

Więcej o:
Komentarze (31)
Lamborghini Urus | SUV potwierdzony do produkcji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Piotr Sut

  Oceniono 55 razy 45

  Długo oczekiwany owoc współpracy Lamborghini i Ursusa!
  Wystarczy zmienić prezydenta na prawdziwego Polaka, a już światowy przemysł maszyn rolniczych zaczyna nas szanować!

 • hiszpan25

  Oceniono 22 razy 20

  VAG cwanie gra. Na podstawie jednego modelu/skorupy nadwozia/silnika/zawieszenia oferuje kilka aut pod rozmymi markami. I tak jakby przeswietlic auta z VW/Audi/Porsche a teraz Lamborghini okaze sie ze kupujemy w gruncie rzeczy to samo auto z rozmymi panelami i wnetrzem bo konstrukcyjnie to to samo auto. W ten sposob mozna sprzedac powiedzmy VW przebrane za Lamborghini calkiem sporo na tym zarabiajac (przez ograniczenie kosztow produkcji i wyzsza cene za "renomowana i ekskluzywna" marke.) Co prawda nie zawsze sie to udaje (przykladem moze byc Toyota IQ przebrana za Astona Martina Cygnet) ale nawet wtedy koszty sa niewielkie w porownaniu z opracowaniem/wyprodukowaniem i wprowadzeniem na rynek nowego modelu :)

 • sonix24

  Oceniono 14 razy 12

  Niesamowita nowość!

  Pierwsze lambo którym bez problemu przejedziesz przez próg spowalniający:-)
  Tak! To olbrzymi postęp.

 • Gość: and

  Oceniono 7 razy 7

  O sensowności nie ma ma co dyskutować. Może miłośnicy Lambo chcieli w końcu oglądać świat z nieco wyższej pozycji? I o ile o gustach się nie dyskutuje, to ten marmurek w środku wygląda dziwnie (i to chyba najłagodniejsze co mogę o tym napisać)

 • Gość: kik

  Oceniono 5 razy 5

  A te fotele tak pocięte to po to, żeby móc sobie siknąć bez wysiadania z auta?

 • Gość: Rowerzysta2x2

  Oceniono 1 raz 1

  Zdjęcie tego Lambo na kamienistym podłożu - wygląda karykaturalnie.Co za pokrak! Czekam tylko jeszcze na one-seatera z F1 w stylizacji na SUV-a. Albo autobus o zwiększonym prześwicie. Z pewnością w obecnych czasach bezguścia znalazłyby nabywców.

 • Oceniono 21 razy 1

  Ja piehhdole, ale brzydal. Całe szczęście, że mnie nie stać, bo kto to widział takim czymś jeździć, mi wystarcza Opel Corsa B

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX