Nowy Land Rover Defender | Z Polski?

Pojawiły się informacje, że następca kultowego Defendera może powstawać w fabryce zlokalizowanej w Europie Wschodniej. W grę wchodzą dwa kraje, w tym Polska
Land Rover Defender | Ostatni rok legendyLand Rover Defender | Ostatni rok legendy

Wiadomo już oficjalnie, że produkcja Defendera w obecnej formie zakończy się w angielskiej fabryce w Solihull w listopadzie tego roku. Pojawiały się już plotki o kontynuacji produkcji tego modelu poza Europą, np. w Indiach, lub na Sri Lance. Taki ruch pozwoliłby na znaczące obniżenie kosztów produkcji. Nas jednak powinna bardziej zainteresować informacja dotycząca jego następcy.

Według informacji podanej przez Financial Times, JLR rozważa ulokowanie produkcji nowego Defendera w Europie Wschodniej. Możliwe są dwie lokalizacje. Pierwsza to Węgry, które już są całkiem prężnie działającym zagłębiem motoryzacyjnym, oraz Polska.

Decyzja w tej sprawie musi zapaść dość szybko, bo fabrykę trzeba jeszcze zbudować. Widoczne na zdjęciach prototypy DC100 i DC100S (kabriolet) pokazano już w 2011 roku, a wówczas mówiono, że produkcja ma się rozpocząć najpóźniej w 2016 roku. Dziś już wiadomo, że data prezentacji przesunie się tak, że nowego Defendera zobaczymy na drogach najwcześniej w 2018 roku.


ZOBACZ TAKŻE:

25 lat Land Rovera Discovery

25 lat Land Rovera Discovery