Toyota i Mazda łączą siły

Oba japońskie koncerny motoryzacyjne zawarły porozumienie o długoterminowym partnerstwie, które ma polegać na wymianie wiedzy i wspólnych doświadczeń. Cel jest prosty - produkcja lepszych samochodów oraz wyższa konkurencyjność
Toyota Auris Hybrid Ranking najcenniejszych marek | Toyota liderem

W najbliższym czasie powołany zostanie komitet składający się z przedstawicieli obu firm, którego zadaniem będzie ocena najważniejszych zalet stron oraz promocja wielopłaszczyznowej współpracy między koncernami. Współpraca ta ma obejmować między innymi wymianę wiedzy na temat nowoczesnych technologii ekologicznych i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Ponadto oba koncerny postawiły na szeroko zakrojoną reformę swoich struktur, aby podnieść konkurencyjność i realizować założenia zrównoważonego rozwoju. Dlatego nowo zawarte porozumienie wykraczać będzie poza ramy tradycyjnej współpracy, zmierzając w kierunku stworzenia nowej jakości samochodów. Cel ten ma być osiągnięty na drodze szeroko zakrojonego partnerstwa - średnio lub długoterminowego.

Nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Toyoty i Mazdy. Wcześniejsza współpraca obejmowała między innymi licencję Toyoty na wykorzystanie jej technologii hybrydowych przez Mazdę oraz produkcję kompaktowych modeli Toyoty w meksykańskiej fabryce Mazdy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 2 1.5 SKY-G | Test | Mainstream zamiast niszy

Mazda 2 1.5 SKY-G

Więcej o:
Komentarze (4)
Toyota i Mazda łączą siły
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Agtro

  Oceniono 17 razy -5

  Jak wiadomo wzrasta popyt na hybrydowe auta, jako użytkownik Priusa bardzo mnie to inspiruje do zmiany aut firmowych na hybrydowe skoro pracownicy jeżdżą głównie po mieście, a są one coraz bardziej popularne niż sprzed dwóch lat gdy kupowałem toyotę.

 • Gość: jolo

  Oceniono 18 razy -6

  szczerze mówiąc dopiero niedawno dowiedziałem się o autach hybrydowych. Nie interesuję się motoryzacją, nie każdy facet musi lubić samochody. Ale poszukuję nowego auta, zacząłem czytać, przeglądać internet i szczerze mówiąc zaciekawiła mnie ta technologia. szczególnie, że będę dzielił auto z narzeczoną. jeździmy dużo po mieście, a to do przedszkola, a to do pracy, a to na zakupy i takie autko od toyoty chyba się u nas by najlepiej sprawdziło.

 • Gość: Ciekawostka

  Oceniono 19 razy -7

  Ciekawe czy uda im się razem uzyskać poziom Hondy? Trochę w to wątpię ale niech się starają może coś ciekawego razem wystrugają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX