Skoda | Rozwiązania Simply Clever od A do Z

Są tym, co wyróżnia Skody na tle innych i daje im tę niezastąpioną wartość funkcjonalną. Rozwiązania Simply Clever zauważalnie poprawiają komfort codziennej eksploatacji
17 milionów samochodów Skody! 17 milionów samochodów Skody!

Skoda rozumie małe wyzwania codziennego życia. Czeskie samochody są znane z dawania zawsze trochę więcej samochodu niż którykolwiek z konkurentów - mają ponadprzeciętnie duże kabiny i bagażniki - a prawdziwą ich wartością jest nie tylko sama przestrzeń, ale też szczegóły, dzięki którym można ją efektywnie wykorzystać. Rozwiązania Simply Clever są nieodłącznymi elementami marki i stały się jej specjalnością do tego stopnia, że już samo hasło jest silnym sloganem kojarzonym ze Skodą.

To zmyślne rozwiązania zdecydowanie poprawiające właściwości użytkowe samochodu - od komfortu po bezpieczeństwo. Są to przemyślane szczegóły konstrukcyjne, od elastycznej linki przytrzymującej gazetę po sprytny mechanizm składania foteli. Nie są one skomplikowane, ale łączy je jedna ważna cecha - po ich poznaniu każdy się zastanawia "dlaczego nikt inny wcześniej na to nie wpadł?".

Konstruktorzy Skody nieustannie intensywnie rozwijają zakres rozwiązań Simply Clever, z samochodu na samochód prześcigając się w pomysłowości. W nowych generacjach modeli Fabia i Superb, oprócz już znanych i lubionych innowacji, znajduje się po kilka zupełnie nowych rozwiązań tego typu. Poznaj modele Fabia i Superb.

ZOBACZ ALFABET PRZEMYŚLANYCH ROZWIĄZAŃ SKODY:

D jak dwustronna mata bagażnika. Bagażnik może być i elegancki, i funkcjonalny - wystarczy do tego przemyślane rozwiązanie w postaci dwustronnej maty bagażnika. Z jednej strony pokryta jest ona wysokiej jakości tkaniną z przeznaczeniem do codziennego użytku, a z drugiej powierzchnią gumową, odporną na wodę i brud - sprawdzi się idealnie i łatwo wyczyści, gdy potrzebujesz przewieźć na przykład zabłocony sprzęt. Dwustronna mata bagażnika występuje w modelach Rapid i Octavia.

E jak elastyczna przestrzeń bagażowa nowej Fabii, modelu Rapid Spaceback, Roomster i Yeti pozwala szybko i bezpiecznie ułożyć w tej dużej przestrzeni mniejsze przedmioty tak, by się nie przemieszczały.

G jak gniazdo 230V.
Nowy Superb i Octavia wśród wielu przemyślanych rozwiązań wyróżniają się tym szczególnie poręcznym w dzisiejszych czasach: typowym gniazdkiem, przez które bez żadnych dodatkowych adapterów można podłączyć ładowarkę swojego telefonu, laptopa albo na przykład lodówkę turystyczną.

H jak haczyk na torbę, który zlokalizowano naprzeciwko siedzącego z przodu pasażera. To jedno z tych rozwiązań, którego potrzebuje każdy, ale Skody mają na nie odpowiedź: czasem kierowca potrzebuje mieć torbę tuż przy sobie, bez konieczności sięgania do tyłu, na kanapę i bez ryzyka zsunięcia się niej z siedziska przedniego fotela. Dlatego też klamka otwierająca schowek przed siedzącym z przodu pasażerem ma drugą funkcję - uchwytu na torby. To rozwiązanie mogą wykorzystać kierowcy modeli Fabia, Roomster, Rapid, Octavia, Yeti i Superb.

P jak podwójna podłoga bagażnika. Wystarczy prosta dodatkowa płyta, by podzielić komorę bagażnika na dwa poziomy, umożliwiając lepsze wykorzystanie jej dużej przestrzeni. W rozwiązaniu tym są także specjalne uchwyty, dzięki czemu podłogę można prosto i szybko ułożyć w paru pozycjach: górnej, ukośnej lub na spodzie bagażnika, gdy nie jest potrzebna. Prosty pomysł - duża funkcjonalność.

R jak roleta bagażnika zwijana jest w prosty sposób - wystarczy ją nacisnąć, by zrobiła to sama. Gdy nie jest potrzebna, jest ją gdzie schować - bez problemu mieści się pod podłogą bagażnika w przygotowanym do tego otworze. W wybranych modelach roleta ma także swoją drugą, ukrytą funkcję - po złożeniu oparcia kanapy, można ją rozciągnąć do sufitu i traktować jako pionową przegrodę od powiększonej przestrzeni bagażowej. Zwijana roleta występuje w modelach Fabia Combi, Octavia Combi i Superb Combi.

S jak skrobaczka do szyb, z którą na ogół nie ma co zrobić i brudzi roztapiającym się śniegiem wnętrze. W modelach Fabia, Rapid, Octavia i Superb można ją schować na wewnętrznej stronie wlewu paliwa. Gdy ma stałe miejsce, nigdy się już nie zgubi.

U jak uchwyty na kwity rozwiązują częsty problem braku miejsca na położenie wydruku z parkometru - w każdej Skodzie taki kwit ma swoje dogodne miejsce: jest przyłożony do szyby przy słupku A, będąc unieruchomionym i dobrze widocznym z zewnątrz.

V jak Varioflex. To specjalna technologia tylnych siedzeń modeli Roomster i Yeti, pozwalająca znacznie uelastycznić możliwości aranżacyjne wnętrza. Kierowca może teraz sam zdecydować, czy woli więcej przestrzeni na bagaże, czy dla swoich pasażerów - tylne siedzenia mogą być pochylone lub nawet całkowicie złożone jednym prostym ruchem, by zapewnić dokładnie tyle miejsca, ile potrzeba.

Z jak zestaw siatek bagażnika. To jedno z przemyślanych rozwiązań wskazujących, gdzie leży przewaga czeskich samochodów: ich przestrzenie bagażowe są nie tylko większe, ale i można je efektywniej wykorzystać. Bagażnik każdego z modeli można wyposażyć w wiele siatek różnych rodzajów - pionowe i poziome, rozwieszone na podłodze, bocznych ścianach czy pod półką bagażnika. To proste, przemyślane rozwiązanie okazuje się nieocenione przy uporządkowanym i bezpiecznym przewozie bagażów wszelkiego typu.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Fabia jak BMW Art Cars

Skoda Fabia Street Art