Ford Mondeo 4WD | Ceny w Polsce | Taniej niż u konkurencji

Od teraz nowy Ford Mondeo dostępny jest z napędem na cztery koła
Ford Mondeo vs. Volkswagen PassatKonfrontacja | Ford Mondeo vs. Volkswagen Passat | Dogonić królika

Taka opcja to nowość dla Mondeo. Ostatnio w limuzynie klasy średniej Ford oferował napęd 4x4 w modelu Sierra. System Intelligent All-Wheel Drive dostępny jest wyłącznie dla wersji z silnikami diesla TDCI o mocy 150 i 180 KM.

Napęd 4x4 Forda automatycznie reaguje i dostosowuje się do zmieniającego się podłoża. Reguluje on moment obrotowy dokładnie tych kół,  które muszą mieć najlepszą przyczepność. Dzięki czujnikom i oprogramowaniu decyduje o tym, ile mocy przekazywać na każdą oś, zanim jeszcze dojdzie do poślizgu koła. IAWD uruchamia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny.

Najtańszy Mondeo z napędem 4WD jest droższy od modelu z napędem na przód o 9000 złotych i kosztuje 116 tysięcy. To wersja z dwulitrowym silnikiem diesla o mocy 150 KM z pakietem wyposażenia Trend. Za lepiej wyposażonego Titanium zapłacimy 126 800 złotych. 180 konny diesel z napędem na obydwie osie kosztować będzie co najmniej 141 800 złotych.

Używany Ford Mondeo - sprawdź oferty

Głównym konkurentem nowego Mondeo jest VW Passat, który również oferowany jest z napędem na cztery koła - 4 Motion. Dostępny jest on wyłącznie z najwyższym pakiecie wyposażenie - Highline - i kosztuje od 135 390 złoty ze 150 konnym dieslem. Za mocniejszy wysokoprężny silnik (190 KM) zapłacimy u Volkswagena 152 390 złoty.

Od niedawna również Mazda oferuje swoją "szóstkę" z napędem 4x4. Wersja dostępna jest wyłącznie z nadwoziem kombi i kosztuje 132 900 złotych. Również Opel Insignia oferuje napęd 4x4 w połączeniu z 170 konnym dieslem, którego ceny rozpoczynają się od 122 150 zł. Z innych ofert w tym segmencie warto wymienić Skodę Superb, która z napędem na wszystkie koła i 190 konnym dieslem wyceniona jest na 129 400 zł.

Jak widać po cenach konkurencji Ford się postarał. To obecnie najtańsza możliwość zakupu auta w tej klasie z napędem na cztery koła.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Agata Chrośniak i Ford Fiesta Black Editonfot. Łukasz Malczewski

Więcej o:
Komentarze (4)
Ford Mondeo 4WD | Ceny w Polsce | Taniej niż u konkurencji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ja

  Oceniono 16 razy 10

  "Za mocniejszy wysokoprężny silnik (190 KM) zapłacimy u Volkswagena 152 390 złoty."

  ZŁOTYCH, barany, ZŁOTYCH ! "Złoty" to jest kolor.

 • Gość: VR5

  Oceniono 9 razy -7

  ooo krawiec pewnie kupi heheh krawiec odbiurr na hale Kjeld wzywa full kontrakty beda wkoncu hehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX