Porsche Club Poland | Sezon emocji rozpoczęty

Wiosna to dla miłośników motoryzacji czas, w którym z wielką radością można po zimowej przerwie wyciągnąć z garażu swój ukochany samochód. W miniony weekend okazję do tego mieli uczestnicy pierwszego w tym roku zlotu Porsche Club Poland
Porsche On Track | Auto 24 Ring | Granice wytrzymałości Porsche On Track | Auto 24 Ring | Granice wytrzymałości

Jak przystało na właścicieli samochodów z logo Porsche na masce, pierwsze spotkanie klubu rozpoczęło się od jazdy na czas. Ponad 60 samochodów, głównie różnych wersji Porsche 911, wzięło udział w dwóch próbach czasowych na lotnisku w Ułężu. W międzyczasie klubowicze mieli czas na oglądanie swoich samochodów i przygotowania do rajdu turystycznego, który czekał na nich w drodze do Kazmierza Dolnego.

Wśród wszystkich Porsche, które pojawiły się na zlocie, szczególnie wyróżniały się dwa nowe 911 GT3 (991), jedno 911 GT3 RS (997.2), wiele egzemplarzy 911 Turbo i Turbo S, w tym generacji 993, czyli ostatniej napędzanej silnikiem chłodzonym powietrzem. Wśród najszybszych aut na torze znalazło się także ponad 300-konne Porsche 944 z turbodoładowanym silnikiem i klatką bezpieczeństwa w kultowym malowaniu Rothmans. Nie zabrakło również innych wersji modeli 944, 924 oraz bardzo rzadkiego Boxstera Spyder.

Zobacz ile kosztują używane Porsche w Polsce

Z Ułęża samochody ruszały w trasę turystycznego rajdu poprowadzonego przez Nałęczów z metą na rynku w Kazimierzu Dolnym. Właśnie tam odbyła się oficjalna wystawa samochodów, a turyści i mieszkańcy Kazimierza mogli podziwiać wszystkie samochody, wybierając w oficjalnym konkursie elegancji swoje ulubione Porsche. Wieczorem w jednym z hoteli odbyła się oficjalna kolacja oraz rozdanie nagród za wszystkie rozegrane tego dnia konkurencje. Dodatkowe punkty można było zdobyć za rozwiązanie testu z wiedzy o marce Porsche oraz ruchu drogowym. Nagrody za przejazdy na czas powędrowały w ręce najszybszych w klasach i klasyfikacji generalnej, którą zdecydowanie zdominowały Porsche 911 GT3. Upominki z rąk zarządu klubu oraz przedstawiciela Porsche Polska, Pana Marka Sworowskiego, odebrali również klubowicze nagrodzeni za najładniejsze auta w swoich klasach oraz zwycięzca rajdu.

Kolejne spotkania i imprezy organizowane przez Porsche Club Poland odbędą się już niedługo. Szczegóły uczestnictwa, kalendarz wydarzeń oraz inne informacje o klubie można sprawdzić wchodząc na stronę www.porscheclub.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Parade 2014 | Relacja z jazdy ku czci legendy

Porsche Parade 2014 | Jazda ku czci legendy

Więcej o: