Saleen S302 Black Label | 740 KM w Mustangu

Na specjalnie zorganizowanej imprezie w Los Angeles, amerykańska firma Saleen zaprezentowała swój nowy produkt - model S302 Black Label
Prędkość maksymalna | Kto wygrywa ten wyścig?Prędkość maksymalna | Kto wygrywa ten wyścig?

Jest to oczywiście najnowszy Ford Mustang, którego poddano szerokim modyfikacjom. Pod maską znalazł się 5-litrowy silnik V8 pochodzący z wersji GT, który dodatkowo wsparto kompresorem typu "twin screw", wydajniejszymi wtryskami paliwa i komputerem z nową mapą paliwa. Efekt? 740 KM (544 kW) i 812 Nm momentu obrotowego na 91-oktanowym paliwie. Dzięki takiemu wynikowi Saleen S302 Black Label stał się najmocniejszym produkcyjnym Mustangiem w historii. Silnik może być połączony z 6-biegowym automatem lub manualną przekładnią o takiej samej liczbie przełożeń.

Modyfikacje mechaniczne to oczywiście nie jedyne zmiany w tym modelu. Auto wyróżnia się kompletnie zmienionym przodem, w którym z oryginału pozostały jedynie przednie reflektory. Zderzak otrzymał karbonowy spliter oraz większe wloty. Przepływ powietrza przez nadwozie poprawiają także karbonowe lotki progowe oraz duży dyfuzor w tylnym zderzaku. Na klapie bagażnika nie zabrakło sporego spoilera, a nadkola wypełniają 20-calowe felgi. Opony mają rozmiar 275/35 z przodu i 275/40 z tyłu.

Za dużymi obręczami skrywa się większy i bardziej wydajny układ hamulcowy z tarczami w rozmiarze 15-cali. Seryjne nie pozostało także zawieszenie, które specjaliści z Saleen gruntownie przebudowali, a w tylnym dyferencjale zamontowano mechanizm różnicowy.


ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang Revology | Nowy rywal Singera

Ford Mustang Revology | Nowy rywal Singera

Więcej o: