Mitsubishi ma plan: SUV-y zamiast sedanów

Nie będzie nowej generacji Lancera, ani tym bardziej wersji EVO. Mitsubishi stawia niemal wyłącznie na SUV-y i crossovery
Mitsubishi Concept XR-PHEV II | Przyszłość małych SUV-ów

O tym, że Mitsubishi planuje zaprzestać w tym roku produkcji modelu Lancer wiadomo już od jakiegoś czasu. To także oznacza koniec modelu Evolution, który po dziesięciu wersjach przejdzie w końcu do historii motoryzacji. To dlatego, że japońska firma nie zamierza już produkować sedanów.

Ta decyzja podyktowana jest wynikami finansowymi. Samochody z trójbryłowym nadwoziem nie przynoszą firmie zysku. To zdecydowało, że Lancer obecnej generacji nie będzie miał następcy. Sprzedaż Lancera Sportback jest znikoma nawet w Europie, więc jego los także jest przesądzony.

Przyszłością firmy mają być modele uterenowione, z uwzględnieniem napędów hybrydowych i elektrycznych. Jako pierwszy zadebiutuje jeszcze w tym roku nowy Pajero z nowoczesnym napędem PHEV, którego stylistykę odkrywa koncept GC-PHEV. Zapewne na początku przyszłego roku Mitsubishi pokaże też produkcyjną wersję następcy modelu ASX zwiastowaną przez prototyp XR-PHEV II.


ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Concept GC-PHEV | Czy to będzie nowe Pajero?

Więcej o:
Komentarze (11)
Mitsubishi ma plan: SUV-y zamiast sedanów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ploz

  Oceniono 9 razy 7

  Dlatego właśnie Lancer w salonie kosztuje tak mało - trochę ponad 50 000 zł. Za tę kwotę można też kupić wypasionego Fluence'a. Spieszcie się kochać sedany, bo szybko odchodzą.

 • fakej

  Oceniono 12 razy 6

  Telewizory I EVO to były najlepsze produkty mitsubishi. Rozumiem, że nie chcieli wywalać kasy na nową wersję EVO skoro na siebie nie zarabiał, ale czy aż tak dużo kosztowałoby utrzymanie produkcji istniejącego modelu + dodanie jakiejś zachęty dla klientów np. żarówiastych lakierów w cenie?

 • saer_de_quincy

  Oceniono 5 razy 5

  Jak minie moda na SUVy, to będą mogli zwijać interes.

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  "Mitsubishi stawia niemal wyłącznie na SUV-y i crossovery"

  Amerykanie z Pearl Harbor byliby zachwyceni.
  --
  parada karzełków

 • Gość: Mac

  0

  Szkoda Mitsu. Mieli fajne osobówki Colt, Space Star czy Lancer Evo, no cóż w ekologicznych czasach będą produkować elektryczne .....terenówki.

 • Gość: kierownica

  0

  Każdy kierowca uważa, że wszyscy inni są szleńcami i niedzielnymi kierowcami.

 • oliwet

  Oceniono 2 razy 0

  Niech najpierw poprawia silniki diesel 1.7 bo awaryjność wielka już przy 30 tys km. Szmelc !!
  Koszt naprawy ????? 3 tysiące !!! Podobno wada fabryczna , ale ukryta.

 • Gość: Rowerzysta2x2

  Oceniono 34 razy 0

  Rezygnują z sedanów na rzecz SUV-ów. Znaczy nie kupię nigdy żadnego Mitsubishi. Chyba że zostanę rolnikiem albo emerytem :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX