BMW świętuje pierwsze zwycięstwo | Piękna galeria Z4 GTE i 3.0 CSL

Po zapowiedziach przyszedł czas na oficjalne zdjęcia. BMW zaprezentowało wyjątkową galerię nowego BMW Z4 GTE w malowaniu i towarzystwie kultowego 3.0 CSL
Mercedesem 220 SE po Nurburgringu | Zielone piekło sprzed latMercedesem 220 SE po Nurburgringu | Zielone piekło sprzed lat

W tym roku mijają  cztery dekady od historycznego triumfu zespołu BMW Motorsport w wyścigu 12h Sebring, który przypadł na kilka tygodni po rozpoczęciu pracy oficjalnego przedstawicielstwa marki w Stanach Zjednoczonych. Z okazji 40. rocznicy pierwszego wyścigowego zwycięstwa marki za ocenem, BMW przygotowało miłą niespodziankę.

Sprawdź cenę używanego BMW M5

Jak BMW nawiązało do wydarzeń z 1975 roku? Główną część wystawy na Amelia Island Concours d'Elegance stanowiła ekspozycja z obecną wyścigową bronią z Monachium, czyli BMW Z4 GTE, przygotowanym w malowaniu nawiązującym do tego, które w trakcie zwycięstwa miało na sobie kultowe już BMW 3.0 CSL.

BMW Z4 GTE i 3.0 CSLfot. BMW

Już 21 marca ten sam samochód zobaczymy na starcie słynnego wyścigu 12h Sebring. Wyścigowym autom towarzyszyli także słynni kierowcy, m.in. Brian Redman, Sam Posey i Hans Joachim Stuck.

W towarzystwie nowego Z4 GTE na wystawie i specjalnej sesji zdjęciowej nie zabrakło oczywiście zabytkowych wyścigówek w postaci 3.0 CSL oraz innych modeli BMW. Były to także 328 Touring Mille Miglia Coupe; 328, w którym Sir Stirling Moss wygrał swój pierwszy profesjonalny wyścig w 1947 roku, oraz cywilne 3.0 CSL, BMW M1 i Z3, które zagrało w filmie o przygodach Jamesa Bonda pt. "Goldeneye".

BMW 3.0 CSLfot. BMW

ZOBACZ TAKŻE:

BMW ART CARS | Sztuka na czterech kołach

BMW ART CARS | Sztuka na czterech kołach