Salon Genewa 2015 | Pininfarina Sergio | Ku pamięci

Pininfarina Sergio to mocno limitowany model oparty na podwoziu Ferrari, którym firma uczciła jednego z największych włoskich stylistów
PininfarinaPininfarina - co jej zawdzięczamy?

Pininfarina to drugie obok Carrozeria Touring Superleggera włoskie studio stylistyczne, które przywiozło ze sobą do Genewy Ferrari z zaprojektowanym przez siebie unikalnym nadwoziem.

Projekt nosi imię Sergio Pininfariny zmarłego w 2012 roku, jednego z najsłynniejszych włoskich projektantów. Auto zbudowano w oparciu o jeden z najlepiej jeżdżących supersamochodów, Ferrari 458 Speciale. Podwozie, 605-konny silnik wraz z całym układem przeniesienia napędu pochodzi z tego modelu i nie został w żaden sposób zmieniony.

Styliści Pininfariny zajęli się nadwoziem. Patrząc na nie można poczuć pewien zawód. Powodem jest... Pininfarina Sergio Barchetta z 2013 roku - prototyp z o wiele bardziej efektownym przodem.

Tegoroczna kreacja trafi do produkcji seryjnej, o ile sześć sztuk można uznać za serię. Niestety zamówienia nie są już przyjmowane, wszystkie planowane egzemplarze znalazły już swoich nowych właścicieli.


ZOBACZ TAKŻE:

Touring Superleggera Berlinetta Lusso | F12 szyte na miarę

Salon Genewa 2015 | Touring Superleggera Berlinetta Lusso | F12 szyte na miarę