WRC | Toyota w Rajdowych Mistrzostwach Świata!

Toyota wróci w 2017 roku do rajdów z serii WRC. Zespół wystartuje Yarisem WRC, zaprojektowanym i zbudowanym od podstaw w centrum technicznym TMG w Kolonii
WRC | Rajd Polski w Mikołajkach przez 10 lat WRC | Rajd Polski w Mikołajkach przez 10 lat

Przez następne dwa lata TMG będzie kontynuował testy Yarisa WRC, by w pełni przygotować go do powrotu do serii, w której zespół zdobył w latach 90. cztery mistrzostwa świata kierowców i trzy producentów.

Sprawdź ceny Toyoty GT86

Informację o powrocie Toyoty do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata ogłosił Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation, podczas konferencji w Tokio, na której po raz pierwszy został zaprezentowany nowy Yaris WRC.

Yaris WRC wyposażony jest w 1,6-litrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o mocy 300 KM. Obecnie, gdy oficjalny program WRC został już potwierdzony, TMG zintensyfikuje prace nad rozwojem samochodu, powiększając zespół powołany do budowy Yarisa WRC o kolejnych inżynierów i innych specjalistów.

Samochód poddano już wstępnemu programowi testów na europejskich nawierzchniach asfaltowych i szutrowych. Zespół zebrał cenne doświadczenia, które będą podstawą dalszych udoskonaleń. Do tej pory Yarisa WRC testowało kilku młodych kierowców. Spośród nich został wybrany 27-letni Francuz Eric Camilli, który jako pierwszy weźmie udział w specjalnym programie szkolenia kierowców juniorów. Celem programu jest umożliwienie młodym sportowcom osiągnięcie sukcesów na najwyższym stopniu sportu samochodowego.

Toyota GT 86 CS-R3 | Tylny napęd wraca do WRC Toyota GT 86 CS-R3 | Tylny napęd wraca do WRC

Eric będzie uczestniczył w programie treningowym obok Stéphane'a Sarrazina, zwycięzcy Tour de Corse i kierowcy zespołu Toyota Racing w serii długodystanosowych wyścigów FIA World Eudurance Championship oraz pod okiek Sebastiana Lindholma.

Yaris WRC będzie nowym rozdziałem w historii rajdowych samochodów japońskiego producenta, które odnosiły sukcesy w wyścigach World Rally Championship. Jego debiut w 2017 roku będzie wielkim powrotem do tej legendarnej serii.

TMG zakończyło swoją 25-letnią obecność w WRC tytułem mistrza świata w 1999 roku. Od tamtej pory nie oglądaliśmy fabrycznych WRC. TMG już w ubiegłym roku powróciło do świata rajdów dzięki premierze GT86 CS-R3, zaprojektowanego według specyfikacji FIA R3.

ZOBACZ TAKŻE:

Specyfikacja Yarisa WRC:

fot. Toyota

Zdjęcie Alan Midland 102 Zdjęcie MAGNUM MX Zdjęcie YOSAN CB-50
Alan Midland 102 MAGNUM MX YOSAN CB-50
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (4)
WRC | Toyota w Rajdowych Mistrzostwach Świata!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • imbossy

  Oceniono 4 razy 4

  Dane w tabeli są pozamieniane...Felgi "18" i większe hamulce są na asfalt...

 • Gość: gosc

  Oceniono 1 raz 1

  is cool

 • aprox99

  0

  Napiszcie ten artykuł na stronie;Auto -sport a nie tu.Tak jakby to interesowało miliony

 • Gość: gosć

  Oceniono 3 razy -3

  tylko kompakty mogą brac udział w rajdach
  obecnie Corolla była kompaktem teraz jest Yaris

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX