Opel Corsa ecoFlex | Najoszczędniejszy Diesel

Nowa Corsa ecoFlex będzie najoszczędniejszym modelem z silnikiem Diesla dostępnym na rynku
Nadjeżdża nowy Opel Astra | Z PolskiNadjeżdża nowy Opel Astra | Z Polski

Trzydrzwiowy Opel Corsa napędzany silnikiem 1.3 CDTI o mocy 95 KM i momencie 190 Nm zużywa mało paliwa, bo średnio wg producenta jest to zaledwie 3,3 l/100 km (wersja 5d: 3,4 l/100 km). Silnik wyposażony jest w funkcję start-stop, a napęd na koła przekazuje pięciobiegowa skrzynia. Ten wynik okazał się niewystarczający i Opel postanowił stworzyć jeszcze oszczędniejszą wersję.

Opel Corsa - Ogłoszenia

Nowa Corsa sygnowana nazwą ecoFlex powstała na bazie powyższego modelu. Korzysta z tego samego silnika, tym razem łączonego z nową pięciobiegową automatyczną skrzynią Easytronic 3.0 odznaczającą się obniżonym tarciem wewnętrznym. Kierowca może skorzystać z ręcznego trybu zmiany biegów. Zastosowano też system odzysku energii hamowania oraz opony o niskich oporach toczenia. Te zabiegi okazały się wystarczające, by średnie zużycie paliwa osiągnęło rewelacyjny poziom 3,1 l/100 km, co przekłada się na emisję CO2 82 g/km.

Opel Corsa

Tym samym Opel Corsa ecoFlex stał się najoszczędniejszym samochodem napędzanym silnikiem Diesla odbierając ten tytuł Volkswagenowi Golf BlueMotion (3,2 l/100 km).

Postęp w opanowywaniu spalania widać, gdy przyjrzymy się kolejnym generacjom Corsy ecoFlex. Jest to o tyle łatwe, że od samego początku, czyli od 2009 roku producent z Russelsheim stosuje w niej ten sam silnik 1.3 CDTI o mocy 95 KM. Pierwsze wcielenie oszczędnego malucha legitymowało się średnim spalaniem wynoszącym 3,7 l/100 km, w 2012 roku było to już 3,3 l/100 km, a teraz jest 3,1 l/100 km.

Sprzedaż nowej Corsy ecoFlex na rynku europejskim rozpocznie się w marcu.


ZOBACZ TAKŻE:

Opel Zafira Tourer z nowym silnikiem 1.6 CDTI

Opel Zafira Tourer z nowym silnikiem 1.6 CDTI

Więcej o:
Komentarze (19)
Opel Corsa ecoFlex | Najoszczędniejszy Diesel
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: rasialdo

  Oceniono 34 razy 22

  Ta. Moja żona ma Corsę 1.2, co wg katalogu miała palić średnio 5,4, a pali 8 :))
  Już widzę te 3 litry...

 • fafarafafafa

  Oceniono 22 razy 12

  Przy spokojnej jeździe (czyli toczeniu się na niskich obrotach na piąteczce) to i dwulitrowy passat TDI schodzi do 3,8l/100km. A przy jeździe miejskiej nie ma siły żeby ta corsa paliła tyle, ile producent obiecuje.

 • Gość: panda

  Oceniono 10 razy 4

  Fiat Panda z podobnym silnikiem (75KM) na trasie Katowice-Mrągowo, 4 osoby na pokładzie + bagaż i spalanie 3,8 ON. Prawdziwy wynik uzyskany na naszych drogach a nie na hamowni.

 • Gość: egon

  Oceniono 5 razy 3

  A która firma podaje prawdziwe ?

 • stach_79

  Oceniono 5 razy -1

  A KIA miała palić 4,5/100 ale pali w wiekszosci modeli 5,5 a nawet 8! Wiec bzdurna kryptoreklama!

 • bzychnur

  Oceniono 28 razy -8

  Corsa jest oszczedniejsza od VW Golfa blue motion o cale 0,1 l na 100km.
  Fajnie, tylko ze Corsa jesst autem z segmentu A czyli male auto miejskie a Golf nalezy do aut z segmentu B czyli aut kompaktoktowych jeoretycznie o klase lepszych! Taka Corsa powinna zuzywac z 1 litr mniej a nie 0,1 l...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX