Salon Detroit 2015 | Volkswagen Cross Coupe GTE | Kolejny SUV

2015 rok Volkswagen rozpoczyna od premiery koncepcyjnego modelu Cross Coupe GTE. Auto, debiutujące na salonie w Detroit, zapowiada nową serię SUV-ów niemieckiej marki
Audi Q7 Salon Detroit 2015 | Nowe Audi Q7 | Drugie wcielenie

Po pokazanym w Detroit w 2013 roku koncepcyjnym Cross Blue oraz Cross Blue Coupé przedstawionym w listopadzie 2013 roku w Los Angeles, Volkswagen Cross Coupe GTE stanowi trzecią i ostatnią zapowiedź siedmioosobowego SUV-a zbudowanego na modułowej platformie MQB. Seryjna wersja Volkswagena Cross Blue zadebiutuje w 2016 roku, jego produkcja zostanie zlokalizowana w zakładzie w Chattanooga, w stanie Tennessee.

VW Tiguan - sprawdź ogłoszenia

Tegoroczny debiutant, koncepcyjny Cross Coupe GTE, wyposażony jest w napęd hybrydowy typu plug-in (baterie można ładować ze źródła zewnętrznego), składający się z silnika V6 o pojemności 3,6 litra i dwóch silników elektrycznych. Dzięki temu auto jest szybkie, ale również oszczędne. Wyłącznie na napędzie elektrycznym samochód może przejechać dystans 32 km.

Volkswagen Cross Coupe GTE

Jednostka benzynowa generuje 206 kW mocy (280 KM) i 350 Nm momentu obrotowego, a elektryczne odpowiednio - 40 kW i 220 Nm oraz 85 kW i 270 Nm. Łączna moc systemu wynosi 360 KM, więc osiągi są bardzo dobre. Napęd trafia na wszystkie koła.

Pełnię możliwości auta kierowca może wydobyć wybierając tryb "GTE", w którym podczas przyspieszenia oba źródła napędu pracują jednocześnie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa niewiele ponad 6 sekund. Prędkość maksymalna to 209 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2015 | Mercedes GLE Coupe | Konkurent "X6-ki"

Mercedes GLE Coupe