Nowe i szybkie radiowozy dla mazowieckiej policji

Benzynowy silnik o pojemności blisko 3 litrów, moc silnika 325 KM, do 100 km/h przyspiesza w ciągu 6 sekund. To nowe radiowozy mazowieckiej drogówki, wyposażone w wideorejestratory
Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję

Nowe Ople, która trafia do mazowieckiej policji to Insignie OPC, które wyposażona w potężną jednostkę napędową, 2,8 V6 o mocy 325 KM. Od zera do 100 km/h samochód rozpędza się w ciągu 6 sekund. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Auto wyposażono w napęd na 4 koła oraz automatyczną skrzynię biegów, jednak przy opcji jazdy sportowej można ustawić ją w tryb manualny.

Radiowozy wyposażone zostały w wideorejestrator, składający się z dwóch niezależnych urządzeń: prędkościomierza videorapid 2A oraz przyrządu radarowego iskra-1.  Wyposażenie to umożliwia ciągłą rejestrację w ruchu drogowym przed lub za pojazdem za pomocą dwóch kamer. Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku, a także w czasie postoju.

Samochody trafią w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Swoją służbę będą pełnić głównie na fragmentach dróg ekspresowych S7 i S8, które łączą powyższe miejscowości z Warszawą. Na policyjne kontrole Insigni OPC, kierowcy będą musieli również uważać na drogach w okolicach całego Radomia oraz na obwodnicy Wyszkowa. Z nowych radarów znajdujących się na wyposażeniu Opli, policjanci mogą skorzystać również w samych miastach.

Policjanci otrzymali nowe samochody dzięki Funduszom Szwajcarskim. Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (SPPW) jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię Polsce i 9 innym państwom członkowskim Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Lamborghini dla włoskiej policji

Nowe Lamborghini dla włoskiej policji

Zdjęcie BabyOno Organizer samochodowy osłonka na fotel (1279) Zdjęcie Hama Samochodowy organizer CD na osłonę przeciwsłoneczną 11704 Zdjęcie Hauck Cover Me Deluxe Organizer na fotel samochodowy
BabyOno Organizer samochododowy Hama Samochodowy organizer na płyty
Hauck Cover Me Deluxe Organizer
Porównaj ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info