Willys AW 380 Berlinetta | W duchu Alpiny

Na salonie samochodowym w Bolonii zaprezentowany zostanie supercar inspirowany słynnym Renault Alpine A108
Według BMW rynek aut sportowych umiera. Czy aby napewno?Według BMW rynek aut sportowych umiera. Czy aby napewno?

Pod marką Willys produkowany był w Brazylii w latach 1961-1966 model Interlagos. Bazował on na Alpine A108 i cechował się wyjątkowo atrakcyjną ceną. Nowy Willys nosi oznaczenie AW 380 Berlinetta i odwołuje się do tamtego modelu stylistyką. Widać to w linii oraz w szczegółach. Pod względem ceny jest już zupełnie inaczej. AW 380 wyceniono na 380 tys. euro.

Za budowę Willysa AW 380 wzięły się dwie włoskie firmy, Maggiora i Carrozzeria Viotti. Przyglądając się szczegółom konstrukcji można zrozumieć tak wysoką cenę. Samochód napędza potężny silnik 3.8 V6 Biturbo o mocy 610 KM i maksymalnym momencie 830 Nm. Dzięki szerokiemu zastosowaniu włókien węglowych udało się zejść z masą do 1350 kg, a co za tym idzie uzyskać rewelacyjne osiągi. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje wg producentów 2,7 s, a prędkość maksymalna to 340 km/h.

Używane Ferrari już od... - Ogłoszenia

Planowana produkcja ma być ograniczona do 110 sztuk. To i tak ambitne założenia, bo czy świecie jest aż tylu ekscentryków chcących kupić jeden wielki znak zapytania, nieznanej marki za cenę dwóch dopracowanych i doskonale jeżdżących Ferrari?


ZOBACZ TAKŻE:

Fabryczni tunerzy - Renault RS, Gordini i Alpine

Fabryczni tunerzy - Renault RS, Gordini i Alpine

Więcej o: