Toyota liderem innowacyjności wg BCG

Boston Consulting Group ogłosił raport zawierający listę najbardziej innowacyjnych firm na świecie
Wideo | Toyota Mirai | Auto na wodór gotowe do produkcjiToyota Mirai | Auto na wodór gotowe do produkcji

Raport World's 50 Most Innovative Companies 2014 BCG (Boston Consulting Group) powstaje w oparciu o opinie zebrane wśród 1500 przedstawicieli zarządów i dyrektorów z kilkudziesięciu państw, w tym z Polski. Wskazują oni firmy, które w ich ocenie są najbardziej innowacyjne, a zespół analityków BCG ocenia osiągnięcia biznesowe i wyniki finansowe badanych przedsiębiorstw.

Toyota Prius - Ogłoszenia

Toyota została oceniona najwyżej wśród producentów samochodów zajmując w najnowszym raporcie 8. pozycję. Pozostałe marki z sektora motoryzacyjnego zostały sklasyfikowane w drugiej i trzeciej dziesiątce rankingu BCG (18. BMW; 19. Ford; 21. Volkswagen; 25. Daimler/Mercedes; 26. General Motors; 28. Audi). Ponadto Toyota Motor Corporation wyprzedziła w dziedzinie innowacyjności firmy takie jak Facebook (9. pozycja), Sony (10. pozycja), Intel (13. pozycja), czy Dell (20. pozycja).


ZOBACZ TAKŻE:

Nowe systemy bezpieczeństwa czynnego Toyoty

Nowe systemy bezpieczeństwa czynnego Toyoty

Więcej o:
Komentarze (12)
Toyota liderem innowacyjności wg BCG
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • aprox99

  Oceniono 2 razy 2

  A już myślałem po tytule że to polska firma!

 • Gość: sss

  Oceniono 1 raz 1

  tylko tesla, reszta lata swietlne za

 • okiemserca

  Oceniono 7 razy 1

  ha ha ---> Raport...powstaje w oparciu o opinie zebrane wśród 1500 przedstawicieli zarządów i dyrektorów..." Czyli nie jest to żadna obiektywna ocena (ilość zgłoszonych patentów / wdrozonych oryginalnych rozwiazań itp) a jedynie wynik SUBIEKTYWNYCH OPINII I PRZEKONAŃ 1500 menedzerów. Słabe

 • Gość: boni

  Oceniono 12 razy 0

  Byc moze taki ranking jest wartosciowy dla amerykanow ktorzy jak ostatnio sie dowiedzielsimy po nagraniu kawalka kanye west z mccartney paul wyrazili poparcie dla kenye co do wykonywania piosenek z poczatkujacymi artystami....Dla mnie jako europejczyka takie obwieszczenie jest g...... warte.P.S wydaje mi sie ze taki np.Koncern Fiata przy produkcji jednego modelu Ferrari czy Alfy wprowadza wiecej rozwiazan niz toyota w calym swoim istanieniu.I nadmieniam ze nie uwazam za postep techniczny zamontowanie tableta w desce rozdzielczej , baterii slonecznej na dachu, czy akumulatora w bagazniku.

 • gateway65

  Oceniono 1 raz -1

  TO JEST INOWACYJNOSC ZA ROK 2014 A JESZCZE SAMOCHODU NIEMA W PRODUKCJI PROTOTYPY NA WODOR TO JUZ W LATACH 70 BYLY JAK ZWYKLE ARTYKUL SPONSOROWANY PRZEZ TOYOTE A TEMATY PRZEPISYWANE PRZEZ POLSKICH PRZGLUPOW Z GAZET MOTORYZACYJNYCH I PORTALI!!!!

 • gwymond

  Oceniono 11 razy -1

  Niedługo już wszystkie BMW będą kopią Kii.

 • wyffydr

  Oceniono 6 razy -2

  to cos jak ankieta na fejsbuku, wyszlo komus ze ta firma na t na 1 miejscu. BIEDA
  ale fanboje sie beda grzac, mimo ze jezdza skladakiem z czesci z calego swiata ze znaczkiem 2 jaj

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 10 razy -4

  Z tą niemiecką innowacyjnością na "jedynce" to żart, mam nadzieję...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX