Mercedes zmienia oznaczenia swoich modeli

Mercedes robi porządek i na początku 2015 roku zmienia oznaczenia niektórych modeli i wersji silnikowych
Mercedes Vision G-CodeMercedes Vision G-Code | Wyznacza kierunek

Głównym powodem tych zmian jest wprowadzenie w przyszłym roku nowych modeli SUV. W przyszłości wszystkie SUV otrzymają początkowe oznaczenie GL. Jedynym wyjątkiem będzie kultowy model G. Reszta modeli otrzyma nowe oznaczenia. I tak np. nowa klasa M zostanie ochrzczona skrótem GLE, wersja coupe tego modelu GLE Coupe, a nowy SUV bazujący na klasie C nazywać się będzie GLC.

Używany Mercedes klasy E

Wszystkie modele coupe oznaczone będą początkowymi literami CL. Zmiany również w roadsterach. Ich oznaczenie rozpoczynać się będzie od skrótu SL. Trzecia litera dopasowana będzie do modelu, na bazie którego są zbudowane. I tak np. nowy SLK ochrzczony zostanie skrótem SLC.

Skrócone i uproszczone zostaną również oznaczenia niektórych wersji silnikowych. W przyszłości CDI zostanie zamienione na literę D, a BlueTEC Plug-In Hybrid będzie oznaczone literą E.

Coraz większa paleta modeli wymusza na producentach zmiany w oznaczeniach swoich modeli. Te zrobione przez Mercedesa wydają się być przemyślane, chociaż i tu są wyjątki od reguły, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić nowej nazwy Mercedsa G czy SL. To, że zmiany tego typu nie zawsze wychodzą na dobre widać chociażby po konkurencyjnej firmie BMW. U Bawarczyków ostatnio ciężko się połapać która cyferka jest do czego i dlaczego.

Poniżej znajdziecie wszystkie zmiany w oznaczeniach, które będą miały miejsce w Mercedesie na początku 2015 roku.

Nowe oznaczenia modeli Mercedesa

Stare oznaczenie

Nowe oznaczenie

Mercedes GLA

Mercedes GLA

Mercedes GLK

Mercedes GLC

-

Mercedes GLC Coupé

Mercedes ML

Mercedes GLE

-

Mercedes GLE Coupé

Mercedes GL

Mercedes GLS

Mercedes G

Mercedes G

Mercedes SLK

Mercedes SLC

Mercedes SL

Mercedes SL

Natural Gas Drive

c (=compressed natural gas)

Blue-TEC

d (=diesel)

CDI

d (=diesel)

Plug-in Hybrid

e (= electric)

BlueTEC Plug-in Hybrid

e (= electric)

Electric Drive

e (= electric)

F-Cell

f (= fuel cell)

Hybrid

h (= hybrid)

BlueTEC Hybrid

h (= hybrid)

4Matic

4Matic

AMG

Mercedes-AMG

Maybach

Mercedes-Maybach

 

ZOBACZ TAKŻE :

Najciekawsze koncepty Mercedesa

mb

Więcej o:
Komentarze (12)
Mercedes zmienia oznaczenia swoich modeli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ppgazeta

  Oceniono 49 razy 21

  To jest przygotowanie do sprzedaży dla Generacji Y. Pewnie im wyszło z badań, że obecne oznakowania są dla nich nieczytelne, niezrozumiałe. Nowe oznaczenia bedą przecież proste i logiczne, zwłaszcza, jeśli ktoś nie odróżniał mercedesa M od G...

  Szkoda, że nie wyszło im z badań, ze Generacja Y nie potrzebuje samochodu,żeby się dowartościować, nie wie nic o samochodach (ewentualnie na ulicy rozpoznaje Priusa), samochód będzie wypozyczać w jakimś serwisie społecznościowym a do pracy czy na uczelnię jeździ rowerkiem.

  Prościej i taniej - było zrobić aplikacje smartfonową - "Mercedes Cię lubi jesli Ty go lubisz", która po wpisaniu swoich preferencji wskaże, które z obecnie produkowanych modeli najbardziej pasują do Twojego nowoczesnego, hipsterskiego stylu zycia. I już można by się chwalić, że Generacja Y lubi Mercedesa (bo ma jego aplikację na smartfonie) a nie lubi BMW (bo nie ma aplikacji).

 • Gość: Rdza

  Oceniono 50 razy 16

  Sam Mercedes już pogubił się w tym, co produkuje, dla kogo, jakiej to jest klasy. Jak mają pracować sprzedawcy tej gamy? A klienci nic już nie rozumieją z tego po wejściu do salonu.

 • Gość: kgm

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mam model R129 500SL 1991 rok produkcji. ma przejechane już ponad 360000 km i ani się nie psuje, ani nie rdzewieje. Mimo, że ma 24 lata każdy za nim się ogląda. Osiągi ma współczesnych aut sportowych mercedesa. Tylko, że kosztuje ułamek współczesnej ceny. Mam W210 320 CDI z 2000 roku więcej siedzę z nim u blacharza niż jeżdżę. To samo mam z CLK 200 (W208) z 2000 roku. Na razie nie psuje się bo ma przejechane dopiero 137000 km ale rdzewieje na potęgę mimo, że jest bezwypadkowy. A szkoda bo model ponad czasowy. Mimo, że ma 15 lat wygląda bardzo współcześnie. Swoją urodą przewyższa swojego następcę W 209.

 • Gość: jan

  Oceniono 17 razy 1

  Era porządnych i bezawaryjnych Mercedesów skończyła się w XX wieku. Obecnie ta firma jest tylko i wyłącznie, jednym z producentów samochodów z którymi właściciele mają coraz więcej kłopotów a o zrobieniu miliona kilometrów bez remontu silnika, mogą tylko pomarzyć bo wcześniej ich samochody, korozja skonsumuje.

 • rattenkrieger

  0

  Wszystko pięknie tylko jest jedna niespójność: CLS powinien nazywać się CLE, bo bazuje na E-klasie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX