Fiat hamował rozwój silnika Chryslera 6.2 V8 Hellcat

Amerykańskie muscle cary i ich wielkie, mocne silniki to dwa nieodłączne elementy. Jednak w dzisiejszych czasach, erze downsizingu i szeroko pojętej ekologii nie mają one łatwego życia. Okazało się, że takie modele, jak Dodge Charger i Challenger w wersjach SRT Hellcat mogły w ogóle nie powstać
Dodge Charger SRT Hellcat | Najsilniejszy czterodrzwiowy musclecar na świecie

Jak podaje serwis internetowy Automotive News, Fiat już na początku 2011 roku (wtedy Włosi stali się większościowym udziałowcem Chryslera) zamierzał powstrzymać rozwój silnika nazwanego Hellcat.

Dodge - ogłoszenia aut używanych

To potężna, doładowana jednostka HEMI o pojemności 6,2-litra, generująca aż 707 KM i 880 Nm momentu obrotowego! Dzięki niej Challenger SRT Hellcat nosi miano najmocniejszego muscle cara, a Charger SRT Hellcat okrzyknięto najszybszym i najpotężniejszym sedanem na świecie.

2015 Dodge Challenger SRT Hellcat

Silnik mógł jednak nie powstać. Przez cztery miesiące projekt marki SRT wisiał na włosku, bo prace nad nim wstrzymały decyzje zarządu Fiata. Ostatecznie, wskutek silnych nacisków Amerykanów, dostał on zielone światło. I bardzo dobrze!

Najmocniejsze modele z Detroit cieszą się dużym zainteresowaniem. Dodge Challenger Hellcat trafi do amerykańskich salonów sprzedaży w ciągu kilku tygodni, Charger Hellcat dołączy do oferty w pierwszym kwartale 2015 roku. Szkoda, że auta nie będą dostępne na europejskim rynku, ale na pewno wiele osób zdecyduje się na ich import z za oceanu.

Ostatnio w reklamie modeli Challenger i Charger Hellcat amerykański producent postanowił przypomnieć legendę braci Dodge.


ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger SRT Hellcat | Z kagańcem

2015 Dodge Challenger SRT Hellcat

Zdjęcie Przejściówka do akumulatora (AC-AKC-06) Zdjęcie JONNESWAY Przewody rozruchowe 500 A Zdjęcie Ładowarka do akumulatora Waeco MBC-16IU
Przejściówka do akumulatora JONNESWAY Przewody rozruchowe Ładowarka do akumulatora
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (19)
Fiat hamował rozwój silnika Chryslera 6.2 V8 Hellcat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • j.an

  Oceniono 80 razy 38

  Fiatowi zostało tylko produkować pierdzikółko o nazwie Fiat 500 z jego wszystkimi odmianami.

 • Gość: FIuT

  Oceniono 6 razy 4

  fiat zaplanował umieszczenie w nim silnika 0,9 Twinair :)))

 • Gość: Marcello

  Oceniono 36 razy 2

  I pomyśleć, że wszystkie te piękne wozy za oceanem czeka zmiana stylistyczna dostosowująca ich przody do Fiata 500. Ciekawe jak by wyglądał czołg od Fiata. Myślę, że przód mocno przypominał by Fiata 500....

 • d.kos

  Oceniono 59 razy -1

  Makaroniarze do czasu zabawy z Chryslerem nie wiedzieli że są silniki większe niż 2 litry. Jak zobaczyli 6-cio litrowca to myśleli że kupili stocznie, bo takie silniki montuje się we Włoszech w statkach. tak na poważnie to szacun dla amerykańców. Makaron nie ma pojęcia o prawdziwych silnikach i musclecarach.

 • sselrats

  Oceniono 15 razy -5

  Nie maja dobrych opon bo nie sa w stanie przeniesc momentu obrotowego na jezdnie tylko buksuja i sie pala.

 • luzuj

  Oceniono 31 razy -5

  Szczerze mówiąc to silnik bez sensu. Żeby nad tym zapanować trzeba wprowadzić masę elektronicznych ograniczników i systemów kontrolujących trakcję i ograniczających poniekąd moc. Przy takim momencie obrotowym auto jest w stanie zerwać to przyczepność na każdym biegu. To jak zabawa odbezpieczonym granatem. Konstrukcja tylko dla lansu. Praktycznie nikt nie jest w stanie tym jeździć wykorzystując cały potencjał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX