20 lat Audi A4 | Nowa generacja w 2015 roku

Minęło już 20 lat, odkąd Audi wprowadziło na rynek model A4. Następca Audi 80 doczekał się w tym czasie czterech generacji, kolejna zostanie wprowadzona na rynek w przyszłym roku
Audi RS4 Avant Audi RS4 | Zmiany, zmiany, zmiany...

Obok popularnego, kompaktowego modelu A3, Audi A4 to drugi, najważniejszy filar działalności głównej fabryki koncernu w Ingolstadt, w której codziennie wytwarzanych jest ponad 700 sztuk "A4-ki".

"Model A4 pozwala efektywnie i w pełnym zakresie wykorzystywać moce produkcyjne naszych niemieckich zakładów, a co za tym idzie - utrzymywać odpowiedni poziom zatrudnienia. Rodzina A4 jest nadal sercem marki. To cały czas niezwykle popularny model wśród klientów na całym świecie." - stwierdził Peter Mosch, przewodniczący rady zakładowej Audi AG.

Od momentu wprowadzenia na rynek czwartej generacji auta w listopadzie 2007 roku, zakłady w Neckarsulm i Ingolstadt podzieliły się produkcją A4 stosując tak zwany obrotowy system produkcji. Audi A4 produkowane jest również w Chinach, w Indiach i w Indonezji, z przeznaczeniem na tamtejsze, lokalne rynki.

Szukasz używanego Audi A4? Sprawdź ogłoszenia

Przez 20 lat sprzedano ponad sześć milionów egzemplarzy modelu A4, w tym ponad dwa miliony sztuk produkowanego od 2007 r. modelu obecnej generacji. Popyt na Audi A4 jest szczególnie wysoki w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Fabryka Audi w Ingolstadt przygotowuje się obecnie do uruchomienia produkcji piątej generacji modelu A4, której rozpoczęcie zaplanowano na rok 2015. W nowym modelu będzie wprowadzone szeregu zmian konstrukcyjnych i modernizacji. By tak się stało, w nowej hali produkcji nadwozi w północnej części fabryki, instalowanych jest obecnie ponad 1300 maszyn, m.in. robotów i urządzeń spawalniczych.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi z dopiskiem RS | To już 20 lat

Audi RS

Więcej o:
Komentarze (10)
Audi A4 - to już ponad 20 lat kultowego modelu Audi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nierod

  Oceniono 4 razy 4

  Może ktoś wyjaśnić co znaczy obrotowy system produkcji - tak z ciekawości. Thx

 • Gość: PLUUTON

  Oceniono 10 razy 2

  a kiedy folcwagen wprowadzi nowoczesne bezawaryjne silniki jak np TOYOTA MAZDA ???

 • Gość: MK

  Oceniono 1 raz 1

  20 lat Audi A4 | Nowa generacja w 2015 roku ???? - artykuł z 19.09.2017....

 • sharn1

  Oceniono 25 razy -9

  Audi A4 B7 to była jakaś kosmiczna pomyłka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX