Bugatti | Czym zaszokuje następca Veyrona?

Kiedy się pojawił na rynku już było wiadomo, że ten samochód przejdzie do historii jako jeden z najbardziej powalających samochodów w historii. Czy jego następca ma szansę na równie spektakularny debiut?
Czym zaszokuje następca Veyrona? Szefa biura projektowego Volkswagena: Nowe Bugatti będzie dziełem sztuki Bugatti Veyron nie miał łatwego startu. Jego produkcję rozpoczęto z kilkuletnim opóźnieniem spowodowanym serią technicznych problemów do rozwiązania przez inżynierów. Odkrywano je próbując przekroczyć granicę 400 km/h, co okazało się niełatwe pomimo silnika generującego 1001 KM. Veyrona nie kupuje się, by jeździć nim po ulicach. Owszem czasem można go spotkać w ruchu miejskim (choć raczej nie w Polsce), ale większość wyprodukowanych sztuk spoczywa wygodnie zdobiąc kolekcje swoich właścicieli. Przeciętny posiadacz tego modelu ma w swoim garażu 83 samochody, ale oprócz tego porusza się też jednym z trzech własnych samolotów, lub odpoczywa na jedynym - statystycznie - swoim jachcie. A z kolekcjonerami już tak jest, że jak pojawia się nowa zabawka, Ci muszą ją mieć. Choć Veyrona można jeszcze zamówić, z fabryki wyjedzie jeszcze około 20 sztuk, to koncern Volkswagena poważnie pracuje nad jego następcą. Ostateczna forma nie została jeszcze ustalona, ponoć testom poddawane są przynajmniej trzy różne prototypy. Pewność można mieć co do dwóch faktów. Następca Veyrona będzie od niego lżejszy, co ma mieć przełożenie na osiągi i to nie tylko te wykręcane na prostej. Silnik - tu chyba nie będzie niespodzianki - ma być wyraźnie mocniejszy. Skoro Supersport oferował 1200 KM, nowe Bugatti może otrzymać potwora wypluwającego 1500 KM. Czy następca Veyrona powali na kolana? Moc 1500 koni mechanicznych nie jest już dziś tak oszałamiająca, jak 1001 KM ponad dekadę temu, ale wg zapowiedzi Waltera Da Silvy, szefa biura projektowego koncernu Volkswagena, nowe Bugatti będzie dziełem sztuki. Jest więc szansa na zachwycającą premierę. O sukces komercyjny Bugatti nie musi się martwić. Dotychczasowe informacje wystarczą by zgadnąć, że przeciętny właściciel Veyrona zechce dołączyć do swojej kolekcji także jego następcę.
Bugatti Veyron | Legendy po raz pierwszy razem Bugatti Veyron | Legendy po raz pierwszy razem

Bugatti Veyron nie miał łatwego startu. Jego produkcję rozpoczęto z kilkuletnim opóźnieniem spowodowanym serią technicznych problemów do rozwiązania przez inżynierów. Odkrywano je próbując przekroczyć granicę 400 km/h, co okazało się niełatwe pomimo silnika generującego 1001 KM.

Veyrona nie kupuje się, by jeździć nim po ulicach. Owszem czasem można go spotkać w ruchu miejskim (choć raczej nie w Polsce), ale większość wyprodukowanych sztuk spoczywa wygodnie zdobiąc kolekcje swoich właścicieli. Przeciętny posiadacz tego modelu ma w swoim garażu 83 samochody, ale oprócz tego porusza się też jednym z trzech własnych samolotów, lub odpoczywa na jedynym - statystycznie - swoim jachcie. A z kolekcjonerami już tak jest, że jak pojawia się nowa zabawka, Ci muszą ją mieć.

Volkswagen Scirocco - Ogłoszenia

Choć Veyrona można jeszcze zamówić, z fabryki wyjedzie jeszcze około 20 sztuk, to koncern Volkswagena poważnie pracuje nad jego następcą. Ostateczna forma nie została jeszcze ustalona, ponoć testom poddawane są przynajmniej trzy różne prototypy. Pewność można mieć co do dwóch faktów. Następca Veyrona będzie od niego lżejszy, co ma mieć przełożenie na osiągi i to nie tylko te wykręcane na prostej. Silnik  - tu chyba nie będzie niespodzianki - ma być wyraźnie mocniejszy. Skoro Supersport oferował 1200 KM, nowe Bugatti może otrzymać potwora wypluwającego 1500 KM.

Czy następca Veyrona powali na kolana? Moc 1500 koni mechanicznych nie jest już dziś tak oszałamiająca, jak 1001 KM ponad dekadę temu, ale wg zapowiedzi Waltera Da Silvy, szefa biura projektowego koncernu Volkswagena, nowe Bugatti będzie dziełem sztuki. Jest więc szansa na zachwycającą premierę.

O sukces komercyjny Bugatti nie musi się martwić. Dotychczasowe informacje wystarczą by zgadnąć, że przeciętny właściciel Veyrona zechce dołączyć do swojej kolekcji także jego następcę.


ZOBACZ TAKŻE:

Bugatti Veyron "1 of 1" | Gdy limitowana wersja to za mało

Bugatti Veyron

Więcej o:
Komentarze (11)
Bugatti | Czym zaszokuje następca Veyrona?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: taka prawda

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Lewandowski. Zapraszam do Wrocławia. Może Pan tu spotkać Veyrona w ruchu miejskim.

 • ghostxx

  Oceniono 23 razy -5

  Strasznie brzydki jest ten Veyron.Wogóle bez fantazji jak na super auto przystało znalazłbym kilka dobrych modeli o podobnych osiągach za połowe jego ceny i do tego z piękną stylistyką. Fakt osiągi są imponujące ale czy 2.5 s do 100 i 400 km/h gdzieś sie przyda? Wątpie. Dlatego wole auto za którym wszyscy sie oglądają jak sie jedzie te 40 km/h po mieście . Wole piękne auto a nie bryłke o wyglądzie tabletki ibum forte ;)

 • zeicc

  Oceniono 39 razy -7

  Kompletnie nie rozumiem całej euforii wokół tego modelu. Dla mnie jest on okropnie brzydki. Owszem, parametry robią wrażenie, ale absolutnie żadna wersja nie przyciąga wzroku.

  Wg mojego gustu dużo ciekawsze są chociażby CCXR, Agera, Aventador, 458, F40, EB110, Countach. BV wygląda przy nich jak namokła bułka do mielonych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX