Salon Paryż 2014 | Ford Edge | Duży SUV dla Europy

Ford wraca na Stary Kontynent z dużym SUV-em. Jest to model Edge, który dostał misję podboju zagranicznych rynków
Ford Edge Duży SUV dla Europy. Ford wraca na Stary Kontynent z dużym SUV-em. Jest to model Edge, który dostał misję podboju zagranicznych rynków. Wersja znacznie się różni od tej z USA. Ford wraca na Stary Kontynent z dużym SUV-em. Jest to model Edge, który dostał misję podboju zagranicznych rynków. Ford Edge pojawił się na rynku amerykańskim pod koniec 2006 roku. Powstał jako typowy crossover. Oparto go na platformie modelu Fusion (sedan klasy średniej) i chociaż oferowany był opcjonalnie z napędem obu osi, to często pełnił rolę dużego rodzinnego kombi. Druga generacja została stworzona od podstaw na platformie znanej z nowego Mondeo. Od początku brano pod uwagę, że Edge ma być modelem globalnym. Wersja europejska została starannie przygotowana pod nasze gusta. W stosunku do Edge'a oferowanego w Ameryce zmieniło się sporo. Do wyboru będą jedynie dwie wersje wysokoprężnego silnika 2.0 TDCi. Pierwsza oferuje moc 180 KM i moment 400 Nm współpracując z sześciobiegową skrzynią ręczną. Druga dostarcza 210 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego i będzie dostępna jedynie z sześciobiegową skrzynią dwusprzęgłową PowerShift. Opcjonalny napęd 4x4 będzie wykorzystywał sprzęgło sterowane elektroniczne potrafiące w razie konieczności przesłać 100% mocy na jedną z osi. Za tymi zmianami podąża sztywniejsze zawieszenie. Kolejną zmianą jest progresywny układ kierowniczy stworzony, by zwiększyć przyjemność z jazdy. Edge ma być pierwszym modelem, w którym zostanie on wprowadzony, ale w nieodległej przyszłości trafi także do mniejszych modeli. Wśród nowości z zakresu bezpieczeństwa nowy Edge, razem z Mustangiem, wprowadza poduszkę chroniącą kolana pasażera w razie wypadku. W salonach Forda dostępny jest obecnie kompaktowy SUV Kuga. Na początku przyszłego roku dołączą do niego mały crossover EcoSport i przedstawiony Edge. Tym samym oferta modeli uterenowionych Forda będzie już pełna.
Nowy Ford Mondeo | Ceny w PolsceNowy FordMondeo | Ceny w Polsce

Ford Edge pojawił się na rynku amerykańskim pod koniec 2006 roku. Powstał jako typowy crossover. Oparto go na platformie modelu Fusion (sedan klasy średniej) i chociaż oferowany był opcjonalnie z napędem obu osi, to często pełnił rolę dużego rodzinnego kombi. Druga generacja została stworzona od podstaw na platformie znanej z nowego Mondeo. Od początku brano pod uwagę, że Edge ma być modelem globalnym.

Wersja europejska została starannie przygotowana pod nasze gusta. W stosunku do Edge'a oferowanego w Ameryce zmieniło się sporo.

Do wyboru będą jedynie dwie wersje wysokoprężnego silnika 2.0 TDCi. Pierwsza oferuje moc 180 KM i moment 400 Nm współpracując z sześciobiegową skrzynią ręczną. Druga dostarcza 210 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego i będzie dostępna jedynie z sześciobiegową skrzynią dwusprzęgłową PowerShift. Opcjonalny napęd 4x4 będzie wykorzystywał sprzęgło sterowane elektroniczne potrafiące w razie konieczności przesłać 100% mocy na jedną z osi. Za tymi zmianami podąża sztywniejsze zawieszenie.

Ford Kuga - Ogłoszenia

Kolejną zmianą jest progresywny układ kierowniczy stworzony, by zwiększyć przyjemność z jazdy. Edge ma być pierwszym modelem, w którym zostanie on wprowadzony, ale w nieodległej przyszłości trafi także do mniejszych modeli. Wśród nowości z zakresu bezpieczeństwa nowy Edge, razem z Mustangiem, wprowadza poduszkę chroniącą kolana pasażera w razie wypadku.

W salonach Forda dostępny jest obecnie kompaktowy SUV Kuga. Na początku przyszłego roku dołączą do niego mały crossover EcoSport i przedstawiony Edge. Tym samym oferta modeli uterenowionych Forda będzie już pełna.


ZOBACZ TAKŻE:

Znamy ceny nowego Forda Focusa

Znamy ceny nowego Forda Focusa