Salon Paryż 2014 | Audi TT Sportbaack concept | Mnożenie bytów

Na salonie w Paryżu Audi pokazało otwartą odmianę Roadster nowego TT, ale to nie jedyna premiera związana z tym modelem
Audi TT Sportbaack concept Mnożenie bytów Podczas salonu samochodowego w Paryżu Audi pokazało otwartą odmianę Roadster nowego TT, ale to nie jedyna premiera związana z tym modelem. W stolicy Francji debiutuje również pięciodrzwiowe Audi TT Sportback. Jego Wygląd zewnętrzny nawiązuje do klasycznego TT, ma jednak nową, wydłużoną formę. To jeszcze koncept, ale nie ma wątpliwości, że wkrótce trafi do produkcji seryjnej. Pięciodrzwiowe Audi TT ma 4,47 m długości, 1,89 m szerokości i 1,38 m wysokości. Rozstaw osi to 2,63 m. Pojazd koncepcyjny jest dłuższy od seryjnego TT o 29 cm, a rozstaw osi zwiększył się o 12 cm. Samochód jest również o 6 cm szerszy, ale za to o 3 cm niższy. Sportbacka, tak jak nowe TT Coupe, wyposażono w cyfrowy zestaw wskaźników Audi virtual cockpit. Monitor o przekątnej 12,3 cala zastąpił tradycyjne zegary i monitor MMI. Wyróżnikiem konceptu są drzwi bez ramek. Prezentowany pojazd wyposażono w silnik 2.0 TFSI o mocy aż 400 KM, która jest przekazywana za pośrednictwem siedmiostopniowej skrzyni biegów S tronic do stałego napędu na cztery koła quattro. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.
Nowe Audi TT na polskim rynkuNowe AudiTT na polskim rynku

W stolicy Francji debiutuje również pięciodrzwiowe Audi TT Sportback. Jego Wygląd zewnętrzny nawiązuje do klasycznego TT, ma jednak nową, wydłużoną formę. To jeszcze koncept, ale nie ma wątpliwości, że wkrótce trafi do produkcji seryjnej.

Pięciodrzwiowe Audi TT ma 4,47 m długości, 1,89 m szerokości i 1,38 m wysokości. Rozstaw osi to 2,63 m. Pojazd koncepcyjny jest dłuższy od seryjnego TT o 29 cm, a rozstaw osi zwiększył się o 12 cm. Samochód jest również o 6 cm szerszy, ale za to o 3 cm niższy.

Audi TT - sprawdź ogłoszenia

Sportbacka, tak jak nowe TT Coupe, wyposażono w cyfrowy zestaw wskaźników Audi virtual cockpit. Monitor o przekątnej 12,3 cala zastąpił tradycyjne zegary i monitor MMI. Wyróżnikiem konceptu są drzwi bez ramek.

Prezentowany pojazd wyposażono w silnik 2.0 TFSI o mocy aż 400 KM, która jest przekazywana za pośrednictwem siedmiostopniowej skrzyni biegów S tronic do stałego napędu na cztery koła quattro. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2014 | Audi TT i TTS Roadster

2015 Audi TT Roadster

Więcej o:
Komentarze (5)
Salon Paryż 2014 | Audi TT Sportbaack concept | Mnożenie bytów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: robak

  Oceniono 3 razy 1

  no ladne. pierwsza TTka ktora mi sie podoba

 • zx_hemi

  0

  Ta gigantyczna kratka z przodu jak z tuningowego katalogu do golfa z lat '90. marna

  Reszta natomiast fajna.

 • himils

  Oceniono 3 razy -1

  fordowska atrapa w audi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX