Salon Paryż 2014 | Lamborghini Asterion | Sportowa hybryda

Lamborghini ujawniło swój zapowiadany, tajemniczy model. Nazywa się Asterion LPI 910-4 i jest konceptem wyposażonym w hybrydowy napęd typu plug-in (PHEV). To zapowiedź nowej ery u włoskiego producenta supersamochodów
Lamborghini Asterion Sportowa hybryda Lamborghini ujawniło swój zapowiadany, tajemniczy model. Nazywa się Asterion LPI 910-4 i jest konceptem wyposażonym w hybrydowy napęd typu plug-in (PHEV) Lamborghini ujawniło swój zapowiadany, tajemniczy model. Nazywa się Asterion LPI 910-4 i jest konceptem wyposażonym w hybrydowy napęd typu plug-in (PHEV). To zapowiedź nowej ery u włoskiego producenta supersamochodów. Asterion to przykład na to jak można połączyć nowoczesne technologie, redukując emisję CO2, ale nie tracąc sportowego charakteru i piorunujących osiągów. System hybrydowy składa się z benzynowego silnika V10 o pojemności 5,2 litra i trzech silników elektrycznych. Łączna moc wynosi 910 KM pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości 320 km/h. Bezemisyjnie, wyłącznie na napędzie elektrycznym, samochód może pokonać maksymalnie dystans 50 km i rozpędzić się do 125 km/h. W cyklu NEDC Lamborghini Asterion zużywa w trybie mieszanym 4,12 litra benzyny na 100 km i emituje 98 g CO2/km. Układ hybrydowy to dodatkowa masa 250 kg. Asterion jest demonstracją możliwości marki. Model mógłby być już dziś produkowany, niestety na razie nie zapadła jeszcze taka decyzja.
Lamborghini Warszawa Lamborghini oficjalnie w Polsce | Salon marki w Warszawie

Asterion to przykład na to jak można połączyć nowoczesne technologie, redukując emisję CO2, ale nie tracąc sportowego charakteru i piorunujących osiągów.

Ile za używane Lamborghini w Polsce?

System hybrydowy składa się z benzynowego silnika V10 o pojemności 5,2 litra i trzech silników elektrycznych. Łączna moc wynosi 910 KM pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości 320 km/h.

Bezemisyjnie, wyłącznie na napędzie elektrycznym, samochód może pokonać maksymalnie dystans 50 km i rozpędzić się do 125 km/h. W cyklu NEDC Lamborghini Asterion zużywa w trybie mieszanym 4,12 litra benzyny na 100 km i emituje 98 g CO2/km. Układ hybrydowy to dodatkowa masa 250 kg.

Asterion jest demonstracją możliwości marki. Model mógłby być już dziś produkowany, niestety na razie nie zapadła jeszcze taka decyzja.

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat Lamborghini - kompletna historia firmy

Lamborghini LM 002

Więcej o:
Komentarze (14)
Salon Paryż 2014 | Lamborghini Asterion | Sportowa hybryda
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mk

  Oceniono 25 razy 11

  Wreszcie piękne lambo, miła odmiana po tych brzydotach typu veneno, sesto elemento albo egoista

 • Gość: m

  Oceniono 9 razy 7

  przepiękny...

 • Gość: Zd-w

  Oceniono 2 razy 2

  Poważnie wam się podoba?? ok nie jest brzydkie... nawet bym powiedział ładne, właśnie ŁADNE!!! Lambo nie ma być ładne ma być szalone "diabliczne" wyzywające i ma pluć ogniem!!! To dlatego wszystkie dzieciaki zawsze kochały Lambo.

 • Gość: st

  Oceniono 4 razy 2

  w końcu lambo, które nie wygląda jak zabawka dla kretyna

 • grzegozrz

  Oceniono 4 razy 2

  Takie eco, to ja rozumiem! :)

 • Maciej Grzyb

  0

  Hybryda powoduje tylko mniejsze spalanie w mieście. Jak chcesz poszaleć to po chwili tego prądu już nie będzie, a spalanie pokaże minimum 41,2.

 • hart_brejker

  Oceniono 2 razy 0

  I wreszcie Lambo otarło się o klasykę i wygląda jak samochód, a nie robal na odwyku...
  Bardziej podobają mi się usportowione sedany, ale ten jest fajny:)

 • Gość: haha

  Oceniono 6 razy 0

  VAG ma zły wpływ na Lamborghini. Czekamy na 1.9TDI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX