Porsche 911 w służbie policji | Nie do tego stworzone?

Policyjne Porsche 911. W Europie widok rzadki, ale możliwy do dostrzeżenia w Niemczech i Austrii. Od niedawna 911-tka weszła również do służby w Australii, ale cel do jakiego będzie służyć może zaskoczyć
Policja się szkoli | Drogówka na torze Policja się szkoli | Drogówka na torze "Kielce"

Policja z Nowej Południowej Walii otrzymała najnowszą generację Porsche 911 Carrera z silnikiem 3,4-litra o mocy 350 KM. Dzięki tej jednostce 911 jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 4,6 sekundy. Mogłoby więc posłużyć do ścigania drogowych piratów. Australijskie władze uznały jednak, że lepiej sprawdzi się w służbie dotyczącej spraw społecznych.

Do ról patrolu 911-tki zaliczać się będą ochrona szkolnych i lokalnych imprez, charytatywnych aukcji lub szkoleń dla młodzieży. Nowe Porsche ma pomóc w nawiązaniu lepszych stosunków z lokalnymi społecznościami. Pierwszą misję 911 ma już za sobą. W ostatni weekend pilnowało porządku na studenckim turnieju piłki plażowej w Coogee.

Ceny używanych Porsche 911 Turbo i nie tylko...

Wcześniej auto można było podziwiać na dziedzińcu szkolnego kampusu, w którym studiuje Sam Nejat, twórca projektu oklejenia radiowozu. Była to część nagrody dla 31-letniego studenta księgowości Uniwersytetu Zachodniego w Sydney, który prawdopodobnie czerpał inspiracje do projektu oklejenia z popularnych gier komputerowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Policyjne Subaru Impreza WRX STI

Policyjne Subaru Impreza WRX STI