IAA Hanover 2014 | VW Tristar Concept | T6 coraz bliżej

Na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA 2014 w Hanowerze Volkswagen zaprezentował prototyp Transportera z podwójną kabiną. Tristar swoją koncepcją nawiązuje do przeszłości, a jednocześnie pokazuje jak wyglądać będzie przyszłość i nowy model T6
VW Tristar Concept Volkswagen zaprezentował prototyp Transportera z podwójną kabiną Volkswagen zaprezentował prototyp Transportera z podwójną kabiną. Auto zbudowane na bazie modelu T5 ma mieć wielofunkcyjność szwajcarskiego scyzoryka Na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA 2014 w Hanowerze Volkswagen zaprezentował prototyp Transportera z podwójną kabiną. Tristar swoją koncepcją nawiązuje do przeszłości, a jednocześnie pokazuje jak wyglądać będzie przyszłość i nowy model T6. Pierwszy Tristar w programie Volkswagena pojawił się w 1989 roku. Na specjalnej gali zaprezentowano jego najnowszą wersję - VW Tristar Concept. Auto zbudowane na bazie modelu T5 ma mieć wielofunkcyjność szwajcarskiego scyzoryka. Stały napęd na cztery koła i o trzy centymetry zwiększony prześwit pozwalają sprawdzić się w terenie. Jednak główny cel tego konceptu to przedstawienie stylizacji i niektórych rozwiązań długo oczekiwanego VW T6. Można przypuszczać, że wygląd świateł i stylizacja przedniego pasa nie będzie się w seryjnym modelu wiele różnić od tego jaki widzimy w modelu koncepcyjnym. Jednocześnie wszystkie te elementy nawiązują stylistycznie do VW T3. W środku zamontowano przednie, obrotowe fotele i masywną, 20 calową półkę. Nie zabrakło również systemów umożliwiających wideo konferencję, dobrego nagłośnienia czy nawet ekspresu do kawy. Tristar napędzany jest dwu litrowym silnikiem TDI o mocy 204 KM. Dzięki temu osiąga prędkość maksymalną 185 km/h i przyspiesza do 100 km/h w czasie 10 sekund. Nowy Volkswagen T6 zaprezentowany zostanie na salonie samochodowym w Genewie w 2015 roku. Jego sprzedaż rozpocznie się prawdopodobnie latem 2015.
Volkswagen Beetle 2.0 TSI SportVolkswagen Beetle 2.0 TSI | Test | Retro sportowiec

Pierwszy Tristar w programie Volkswagena pojawił się w 1989 roku. Wczoraj, na specjalnej gali zaprezentowano jego najnowszą wersję - VW Tristar Concept. Auto zbudowane na bazie modelu T5  ma mieć wielofunkcyjność szwajcarskiego scyzoryka. Stały napęd na cztery koła i o trzy centymetry zwiększony prześwit pozwalają sprawdzić się w terenie. Jednak główny cel tego konceptu to przedstawienie stylizacji i niektórych rozwiązań długo oczekiwanego VW T6. Można przypuszczać, że wygląd świateł i stylizacja przedniego pasa nie będzie się w seryjnym modelu wiele różnić od tego jaki widzimy w modelu koncepcyjnym. Jednocześnie wszystkie te elementy nawiązują stylistycznie do VW T3.

Sprawdź ceny używanego VW Transportera

W środku zamontowano przednie, obrotowe fotele i masywną, 20 calową półkę. Nie zabrakło również systemów umożliwiających wideo konferencję, dobrego nagłośnienia czy nawet ekspresu do kawy.

Tristar napędzany jest dwu litrowym silnikiem TDI o mocy 204 KM. Dzięki temu osiąga prędkość maksymalną 185 km/h i przyspiesza do 100 km/h w czasie 10 sekund.

Nowy Volkswagen T6 zaprezentowany zostanie na salonie samochodowym w Genewie w 2015 roku. Jego sprzedaż rozpocznie się prawdopodobnie latem 2015.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Passat | Prezentacja modelu

Volkswagen Passatfot. Volkswagen